У Львові взяти кредит на утеплення будинку наважилось тільки одне ОСББ

logo




середа, 20 липня, 2016, 12:49
Львів

У Львові взяти кредит на утеплення будинку наважилось тільки одне ОСББ

Узяти позику на утеплення стін будинку у Львові наважилось тільки одне ОСББ. Попри те, що більшу частину грошей за жителів будинків виплачує держава, позичати під відсотки наважуються одиниці.

Про це йдеться у сюжеті інформаційної програми «Огляд дня. Захід» (щобудня о 20:00 на телеканалі ZIK).

Перший кредит на пластикові вікна ОСББ «Берегиня» взяло ще минулого року. Тоді брати позику люди наважились не одразу. Та вже другий кредит у понад мільйон взяли на утеплення зовнішніх стін.

Щоб повернути кошти вчасно, квартплату підвищили удвічі, але тимчасово. Постійно економити почнуть після повного утеплення фасаду.

«За свою трикімнатну квартиру я зараз плачу 1300 гривень. Із них 400 гривень йде на виплати утеплення будинку, але потім я матиму 700 гривень економії», – пояснила голова правління ОСББ «Берегиня» Олександра Слободенюк.

Економно утеплювати житло ще й тому, що 30% кредиту замість ОСББ виплатить місто. І ще від 40-а до 70 % – держава. Усе залежить від кількості жителів будинку, які отримують субсидії. Так, компенсація може сягати навіть 100%.

Єдине, чого не відшкодовують, – значну кредитну ставку, яка становить 24% річних. Відтак, брати енергоощадну позику із понад восьмисот львівських ОСББ наважилися тільки 12 об’єднань. А вже другий кредит взяли тільки три будинки.

У міськраді наголошують, що коштів на компенсацію є ще вдосталь. А наступного року таку практику сподіваються розширити.

«Із 3 мільйонів гривень, які виділені цього року на компенсацію, витрачено менше мільйона. Тому, якщо є охочі на енергоощадні програми, то кошти ще маємо. Цю практику ми плануємо розширити, й у наступному році виділити вже 10 мільйонів гривень на такі кредити», – прокоментував директор департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Олександр Кобзарєв.

Нагадаємо, що ЖЕКи мали повністю розформувати до 1 липня. Однак наразі шукають фірми, які можуть їх замінити. Тож, щоб об’єднатися в ОСББ, львів’яни ще мають час до наступного року.

Раніше IA ZIK писала про досвід львів’янина про те, що створення ОСББ для простого жителя – справа доволі нелегка. Далеко не все так просто, як говорить закон та розповідають на навчальних семінарах чиновники – починаючи з отримання довідки про власника квартири і закінчуючи безпосередньо зборами мешканців.

Нагадаємо, до 1 липня українці, які проживають у багатоквартирних будинках, мали визначитися з формою управління своєї багатоповерхівки, оскільки комунальних ЖЕКів фактично більше не буде. Та серед населення настрої неоднозначні – через невідомість та острах, що всі проблеми зношеного житлового фонду впадуть на плечі самих мешканців і не буде від кого чекати допомоги.

Водночас створювати ОСББ необов’язково, адже є різні форми управління багатоповерхівкою.

Крім того, IA ZIK зібрала найпоширеніші запитання мешканців щодо ОСББ та опублікувала відповіді на них, які дали у Львівській міській раді. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.