У Львові з’явилася третя локація, звідки активісти поза чергою вивезли сміття

logo


Цього разу активісти приїхали на вул. Коломийську, 16. Це третя локація в місті, де вони взялися за сортування та вивіз сміття. Так у поміч їх можна запросити через соцмережі, знайшовши сторінку ініціатора прибирання. Вони і пакети привезуть, і рукавички, і респіратори.

«Я зробив анонс у соцмережі: якщо небайдужі мешканці організуються до прибирання, ми з активістами, моїми друзями, привеземо все необхідне для того, щоби мешканці це зробили. Самі станемо їм допоможемо і по можливості підключимо Львівську міську раду, щоби це сміття перешочергово вивезли», – розповів ініціатор прибирання Михайло Катрук.

Та цього разу самі мешканці не стали до роботи.

«У моєму розумінні така справа робиться не о 16:00 чи 18:00, коли спека, а ввечері, коли є більше людей, які прийшли з роботи. Або, коли зранку є ще прибиральниця і хтось, хто не пішов на роботу. Коли немає спеки і руху людей. Бо коли піднімати те старе сміття, то всі ті пари розповсюджуються. А діти поруч бігають-гуляють», – пояснив голова ОСББ «Коломийська-16» Володимир Левків.

Та, схоже, мешканці самі не знали, що в них організовують генеральне прибирання.

«Ні, нас не кликали на це прибирання. Я нічого не чула. І ніякого оголошення не було», – розповіла мешканка будинку на вул. Коломийській, 16 пані Надія.

«Ні, абсолютно навіть не попереджали. А якби кликали, напевно, що ми би прийшли. Ми всі зацікавленні, щоби дати якусь раду сміттю», – додала мешканка будинку на вул. Коломийській, 16 пані Рома.

Активісти пояснюють: справа того варта. Якщо відсортувати вторинну сировину від біологічних відходів – а саме вони мають їдкий запах та є і середовищем для розмноження інфекцій – то перевізники швидше вивезуть біосміття. Адже серед усього непотребу його насправді лише 30%. А скло та пластик можна легко здати.

Нагадаємо, за добу у Львові назбирується до 650 тонн сміття, однак полігони, що поруч, можуть прийняти лише до 150 тонн.

«Приймає Новояворівськ 40 тонн, Червоноград – 10 тонн, Буськ – 30 тонн і 6 тонн на добу – Жидачів. Про інші полігони я не буду говорити. Тільки я скажу де і полігон буде заблоковано», – запевнив заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак.

За його словами, станом на обідню пору четверга, 22 червня, попри доручення, які були дані вчора під час наради під головуванням Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка, сміття з перенакопичених контейнерних майданчиків у Львові вивозити все ще нікуди. Перевантаженими є більше 600 майданчиків.

Активіста Михайла Катрука кількість сміття не лякає.

«Мене не лякає, що багато смітників по місту, а це все праця. Бо я вже бачу позитивну тенденцію. Бо поруч тих смітників, де ми вже прибрали, люди активно тепер там сортують непотріб і складають. Вони самі слідкують за порядком», – додав ініціатор прибирання Михайло Катрук.