У Львові за пожертви відкрили унікальну бібліотеку, аналогів якої немає в Україні. Чому це унікально

logo


Унікальний центр Шептицького Українського католицького університету будували два роки. Це багатофункціональний заклад, що об’єднує навчальні аудиторії, публічний культурний простір та сучасну бібліотеку

Будівля розташована на території університецького містечка біля Стрийського парку у Львові. Точної адреси у Центру поки немає, адміністрація використовує тимчасову – Козельницька 2а. Остаточну адресу будівлі присвоять весною, коли її здадуть в експлуатацію. Площа Центру Митрополита становить 6027 кв. м. 

Проект Центру розробила німецька компанія Behnisch Architekten на чолі з архітектором Штефаном Бенішом спільно із львівським бюро Chaplinskyy&Associates.

Роботу над проекторм Центру почали ще шість років тому – в 2011. Будівництво стартувало у 2015 році. Загальна вартість Центру Шептицького – 150 мільйонів гривень. Ці гроші університет отримав від жертводавців.

Головним меценатом став Костянтин Джеймс Темертей – громадянин Канади родом з Донеччини. Чоловік є одним із головних інвесторів серед української діаспори. Президент Католицького університету владика Борис Гудзяк подарував Темертею символічний ключ від бібліотеки, як подяку за його внесок.

На 5 поверхах будівлі розташувалась не лише бібліотека, а й конференц-зали, дитяча зона, кафе, книжкова крамниця, виставкова зона та адміністративні приміщення Університету.

“Центр Шептицького стане не лише бібліотекою з сучасними сервісами й найкращою книжковою колекцією. Він буде також місцем зустрічі людей культури, освіти, науки. Місцем міждисциплінарного діалогу, розмов про літературу, музику, кіно, архітектуру, науку, виклики, які стоять перед нашим народом, нашою країною і цивілізацією у 21 столітті”, –  розповів директор центру Олег Яськів виданню zaxid.net.

В бібліотеці є електронна пошукова система. За допомогою терміналів відвідувачі можуть самостійно шукати необхідну книгу. Загалом в бібліотеці налічується близько 146 тисяч книжок. Більшість з них – у вільному доступі. Однак рідкісні книги, які також є в активі Центру, зберігаються у книгосховищі.

В центрі також обладнали дитячу зону. Там батьки можуть залишати своїх дітей на час презентацій або виставки. У кімнаті працюють вихователі, які розважатимуть дітей та читатимуть їм книги.

У центрі Шептицького буде подовжений робочий день, аби відвідувачі могли працювати з книжками допізна. Тим, хто захоче скористатись інтернетом, видаватимуть ноутбук.

Згодом у Центрі хочуть налагодити співпрацю зі школами, щоб проводити квести та популяризувати читання серед дітей.

Користуватись інноваційною бібліотекою зможуть не тільки студенти і працівники Українського католицького університету, але й будь-хто.

Щоби оформити читацький квиток, треба лише паспорт, студентський квиток або інше посвідчення особи. Вартість абонементів: місячний квиток – 100 грн, семестровий – 250 грн, квиток на добу – 15 грн.

Усі фото: Juliya Low