У Львові забудовник житловий комплекс видає за спортивно-рекреаційний

logo


На вул. Володимира Великого, 2А, що за видавництвом “Вільна Україна”, ПП “Озерна алея” хоче звести три будинки, висотою 10, 12 та 14 поверхів.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів із засідання виконавчого комітету Львівської міської ради.

Сьогодні член виконкому розглядали питання “Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на будівництво ПП “Озерна алея” спортивно-рекреаційного комплексу з житловими одиницями, підземним паркінгом та з об’єктами громадського призначення на вул. Володимира Великого, 2А зі знесенням існуючої споруди”.

Під час обговорення начальник управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради Юліан Чаплінський повідомив, що мова йде про зведення трьох будинків на 10, 12 та 14 поверхів на місці колишньої автостоянки видавництва “Вільна Україна”.

На уточнюючі запитання про те, скільки саме поверхів будівельна компанія віддає під спортивний комплекс, Юліан Чапілнський конкретно сказати не зміг.

Спочатку він зазначив, що міськрада зобов’язала ПП “Озерна Олея” облаштувати такий спортивно-рекреаційний комплекс на 3 поверхах, а згодом підкреслив: “Там є 3 поверхи комерції, в тому числі і під спортивний комплекс із басейнами. Тобто 3 поверхи під громадську функцію – офіси, крамниці, спортивний комплекс”.

Натомість міський голова Львова Андрій Садовий підкреслив, що раніше на згаданій ділянці хотіли звести багатоповерхівки, тому на таку пропозицію він наклав вето.

“Коли ми приймали рішення про забудову даної ділянки, то вирішили, що там має бути зона відпочинку. Будівельники на це погодились, тому міський голова Львова зняв своє вето по даному питанню. Тепер ви мені показуєте житловий будинок і говорите, що можливо там буде один поверх спорту. В цьому районі спорт потрібен, тому я й погодився на таку ідею, тепер замість спорту там хочуть звести 12-14-поверхові будинки. А де прописано чітка площа спорту? А якщо завтра забудовник скаже, що вже не вигідно там спорткомплекс облаштовувати?”, – наголосив Андрій Садовий.

Відтак питання про надання містобудівних умов ПП “Озерна алея” на будівництво на вул. Володимира Великого, 2-А члени виконавчого комітету перенесли.

В коментарі Варіантам Юліан Чаплінський зазначив, що будівельні компанії сьогодні часто спекулюють на функціональних призначеннях об’єктів, які зазначені у містобудівній документації.

Втім, за його словами, згідно зі змінами у законодавстві, з 10 червня інспекція, яка вводить зведений об’єкт в експлуатацію, повинна перевіряти, чи насправді забудовник дотримався прописаних в містобудівних умовах функцій.

“Я абсолютно погоджуюся, що назви функціонального призначення об’єктів часто-густо змінювалися зігдно з земельним кодексом в рамках категорії “Земельні ділянки”. Дотепер це був абсолютно розірваний ланцюг, і люди дійсно мали, до прикладу, на землі громадської житлової забудови, функціональне призначення якої – будівництво і обслуговування гаражу, будівництво 4-поверхового будинку. І обласна інспекція все-таки приймала такий об’єкт в експлуатацію. Тепер, з 10 червня, компанії дійсно змушують дотримуватись цільового і функціонального призначень, які мають відповідати нормам”, – пояснив Юліан Чаплінський.

Також він додав, що якщо інспекція знаходить такі порушення під час перевірки зведеного об’єкту, то фірму-забудовника змушують їх усунути, виписують штраф та навіть можуть скасувати дозвіл на будівництво.