У Львові зареєстрували петицію, щоб звільнити від квітів хідник біля ринку

logo


«Або посадовців, неспроможних це зробити».фото: Отар Довженко

фото: Отар Довженко

Журналіст Отар Довженко зареєстрував електронну петицію, вимагаючи від міської влади примусити продавців квітів на Стрийському ринку звільнити від квітів тротуар. За кілька днів вона вже набрала більше 300 підписів із 500 необхідних.

«Тротуар, зупинка транспорту та пішохідний перехід на вулиці Шота Руставелі між вулицями Волоською та Франка вздовж ринку захаращений відрами з квітами, які виставляють продавці, а також підставками під парасольки, що закривають квіти від дощу. Й без того вузький тротуар звужується вдвічі, що робить це місце недоступним для маломобільних груп (людей з інвалідністю на візках, людей з дитячими візками, незрячих) та погано прохідним для пішоходів», – пише журналіст.

За його словами, люди, які чекають на транспорт, вимушені виходити на проїжджу частину, ризикуючи своїм життям та здоров’ям. Фасад ринку був реконструйований – у ньому облаштували крамниці для квіткарів, однак вони надалі продовжують виставляти свій товар на тротуарі, а не всередині магазинів.

Отар Довженко вважає, що петиція допоможе вирішити ситуацію, оскільки міська влада буде зобов’язана її розглянути і відреагувати.

У Галицькій районній адміністрації Tvoemisto.tv повідомили, що квіти з хідників уже прибрали: «Ситуація кардинально помінялася. З вчорашнього дня точно вже не виставляють квіти на тротуар».

Тим часом фото Отара Довженка, опубліковане сьогодні зранку, свідчить про протилежне.

Станом на 16:20 сьогодні, 12 жовтня, тротуар є частково звільнений від квітів.

фото Отара Довженка

У разі, якщо петицію підпише достатня кількість осіб, у райадміністрації обіцяють провести знову рейди: «Разом з відділком поліції Галицького району та муніципальною вартою будемо ходити і складати протоколи по 152 статті щодо порушення правил благоустрою».

Штраф за таке правопорушення становить від  850 до 1700 гривень.

Нагадаємо, що Галицька рай адміністрація та ЛКП «Муніципальна варта» проводила кілька рейдів, після яких продавці звільнили частину тротуару. За кілька днів товар квіткарів повернувся на хідник знову. Начальниця відділу соціально-економічного розвитку Галицької РА Любов Пілюк тоді сказала, що домовленість з продавцями про часткове звільнення тротуару є усною, а муніципальна варта не може на них вплинути та не має підстав штрафувати.