У Львові збирають кошти на ремонт храму в Шевченківському гаю. Як долучитись

logo
140564_u_lvovi_zbirajut_koshti_na_remont_hramu_v.jpeg


У Львові хочуть перекрити гонтою дах центрального храму Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ, що розташоваий у Шевченківському гаю. Про це повідомив колишній настоятель Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ Юстин Бойко на своїй сторінці у Facebook.

«Завдяки старанням Оленки Білоус та львівської спільноти художників почався активний сезон по збору коштів на перекриття гонтою центрального храму Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ», – йдеться у повідомленні.

Як розповів Tvoemisto.tv Юстин Бойко, в 90-х роках монахи повністю перекривали церкву гонтою, проте з цього часу пройшло вже понад 23 роки. Зараз покриття потребує повної заміни. Також цим матеріалом покриватимуть огорожу біля храму. Крім того, необхідно замінити балки та рейки, які з часом прогнили.

Гонту ручної роботи замовлять на Гуцульщині. На перекриття даху загалом потрібно близько 350-400 тисяч гривень. Наразі вже зібрали першу частину коштів – 105 тисяч гривень.

5-го листопада у Львівській духовній семінарії о 16:00 проведуть благодійний розпродаж картин, який матиме назву «Молитви до митрополита». Львівські художники (Михайло Скоп, Левко Скоп, Тарас Лозинський, Петро Сметана, Наталя Ігнатисько тощо) запропонують львів’янам свої твори, а виручені кошти пожертвують на придбання гонти.

Довідка. Храм Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ Святої Софії – Премудрості Божої перенесли до Львова з села Кривки. Його освятив митрополит Андрей Шептицький 7-го липня 1931-го року. Храм – перший сакральний обєкт Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького, з якого він і розпочав своє існування. Храм також має статус пам’ятки національного значення.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...