У Львові знайшли неживе немовля. «Вікно життя» наразі відновлювати не будуть

logo
64106_u_lvovi_znajshli_nezhive_nemovlja_vikno_z.jpeg


У Львові на балконі житлового будинку виявили коробку із мертвим немовлям.фото: eveningkiev.com

фото: eveningkiev.com

«Сьогодні о 08:40 на телефон оператора служби «102» повідомили, що на балконі 13-го поверху житлового будинку на вулиці Мазепи, 5 двірник знайшов коробку з невідомим предметом. Як з’ясувалося, у коробці була мертва дитина», – повідомляють у черговій частині Шевченківського відділу поліції.

На місце події одразу прибули працівники поліції та слідчо-експертна група. Станом на зараз тривають слідчо-оперативні дії. За попередньою інформацією тіло дитини, яку знайшли мертвою у львівському під’їзді, було після розтину. Про це УНН повідомив слідчий Роман Форись.

Кілька років тому у Львівських пологових відділеннях діяло так зване «вікно життя», яке давало змогу анонімно залишити дитину, якщо батьки хочуть від неї відмовитися. Ззовні з вулиці відкривалося віконце. Коли до середини щось потрапляло, то воно заблоковувалося. Після зачинення вікна одразу спрацьовувавала сигналізація і працівники закладу забирали дитину. 

Як розповіла Tvoemisto.tv виконувачка обов’язків керівника департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Микичак, наразі підкидання дітей не має масового характеру і відновлювати таку «послугу» у закладах області не мають наміру: «В  обласній лікарні не плануємо відновлювати «вікно життя». У перинатальному центрі – можливо після ремонту».

У міських пологових будинках Львова наразі теж немає змоги залишити дитину анонімно. У Шпиталі імені Митрополита Андрея Шептицького вирішили відмовитися від такої практики через недосконалість системи та відсутність належних умов.  «У нас були врятовані дві дитини і одна, на жаль, була знайдена мертвою, бо не спрацювала сигналізація», – розповів адміністратор закладу  о. Андрій Логін.

Опублікувала Наталія Середюк

А поділитися?