У Львові зросте вартість проїзду в електротранспорті: чому і на скільки

logo


Ще у 2012 році загальний квиток у львівських трамваях та тролейбусах коштував 1,50, а пільговий – 75 копійок. У червні 2014 року, тариф переглянули, після чого львів’яни почали платити за проїзд в трамваї та тролейбусу 2 та одну гривню відповідно.

І ось, більш ніж за три роки після останнього коригування тарифів, у Львові знову заговорили про можливе підняття цін. Власне, наприкінці липня 2017 року виконком ЛМР прийняв рішення про те, що ціна за проїзд в міському електротранспорті становитиме 3 гривні за загальний квиток та 1,5 грн за пільговий.

А 7-го серпня у Львові відбулися громадські слухання щодо підвищення тарифів на проїзд в електротранспорті міста. А 7-го серпня у Львові відбулися громадські слухання щодо підвищення тарифів на проїзд в електротранспорті міста. Ми зібрали для вас в одному матеріалі, чому варто підвищувати ціни на проїзд, коли це буде та що зміниться в електротранспорті після підняття цін.

Чому виникла потреба підвищувати тариф.

Головною причиною підняття тарифів на проїзд у “Львівелектротрансі” називають збільшення прожиткового мінімуму та зростанням цін на електроенергію. Крім того, На підприємстві тепер змушені більше платити за запчастини для тролейбусів та трамваїв, а також за утримання колій та іншого господарства.

Так, за словами заступника з економіки директора “Львівелектротранс” Олексія Зварича, рішення про підняття тарифів назрівало вже давно.

“Востаннє тариф змінювали ще у 2014 році. Якщо пам’ятаєте, тоді розмір заробітної плати становив 1280 гривень. Зараз – 3 200. Якщо в той час “Електротранс” платив за електроенергію 36 копійок, то наприклад, за липень цього року ми заплатили за новим тарифом 2,2 гривні. Тобто, витрати зросли в більш ніж 6 разів”, – розповідає Зварич.

Пан Зварич також зазначає, що комунальне підприємство є збитковим, але з новим тарифом цю збитковість можна дещо пом’якшити.

“За перше півріччя 2017 року збитки нашого підприємства становлять 66 мільйонів 85 тисяч гривень. За новими тарифами у 3 гривні та при нинішньому розмірі відшкодувань за перевезення пільговиків, рівень збитків був би меншим на 12 мільйонів гривень, – зазначає Олексій Зварич.

Заступник директора додає, що тариф у 3 гривні, дозволить “Львівелектротрансу” бути практично не збитковим підприємством, а нова ціна є компромісним рішенням між комунальною установою та мерією міста.

“Ми проводили розрахунки та встановили, що економічно обгрунтованим є тариф у розмірі 3,7 гривень. Однак він є незручним через копійки, тому з владою ми порозумілися на тому, що тариф на проїзд дорівнюватиме 3-м гривням”, – сказав Зварич.

Хто ініціював переглянути тариф.

Ще у червні цього року у “Львівелектротрансі” озвучили ідею скоригувати тарифи на проїзд в міському електротранспорті. Щоправда тоді з вуст Олесія Зварича звучали зовсім інші ціни. Так, пропонувалося вартість загального квитка встановити у розмірі 4,5 гривень, а студенти та школярі міста мали би платити 2,25 грн.

Втім, проти такоє цінової політики виступив мер Львова Андрій Садовий який заявив, що піднімати ціну за проїзд в електротранспорті міста є недоцільним, через значну збіднілість мешканців міста.

“Я розумію, що у водіїв електротранспорту не ті зарплати, які мали би бути. Не знаю, чи в ультимативній формі вони поставили вимоги по підняттю тарифів. Скажу чесно – жодних ультиматумів я не прийматиму. Ціну, яку вони хочуть, встановлювати неможливо, бо люди бідні. Можна говорити про якесь коригування тарифів. Але треба сідати, і мудро говорити. Я стою на питаннях тарифів до кінця. Я – останній бастіон. Люди не мають грошей. Питання в іншому – у нас в електротранспорті велика кількість “зайців”. Люди вважають, що це круто – проїхати і не заплатити. Але ж 2 гривні – не така критична ціна. Я би дуже просив львів’ян поважати місто”, – сказав Садовий в коментарі нашому кореспонденту 28-го червня 2017 року.

Та вже за місяць – 25 липня, виконавчий комітет ЛМР погоджує рішення збільшити вартість проїзду в електротранспорті міста з 1-го вересня цього року. Саме рішення виконкому в понеділок, 7-го серпня, підтримала більшість учасників громадського обговорення.

Що думають львів’яни.

Мешканці міста, загалом, без ентузіазму зустріли новину про можливе підвищення тарифів в електротранспорті. В липні кореспондент нашого видання поспілкувався з львів’янами, і більшість людей не підтримали ініціативу “Львівелектротрансу”. Львів’яни в основному нарікали на неякісний сервіс, застарілий рухомий склад та часті поломки електротранспорту. Детальніше про це дивіться в нашому відео:

Варто зазначити, що під час громадських обговорень представники “Львівелектротрансу” не змогли дати чіткої відповіді на запитання громадськості про те, чи покращиться сервіс обслуговування пасажирів після зростання вартості проїзду.

Так, пан Зварич знову згадав капітально відремонтовані трамваї та тролейбуси, запуск нової трамвайної гілки на Сихів, де курсують нові “Електрони”, вартість яких становить більше 1 мільйона євро.

Водночас, депутат міської ради Ігор Телішевський, який був присутнім на громадських обговореннях, розкритикував дії “Львівелектротрансу” та не підтримав рішення щодо підняття тарифів на проїзд.

“Якщо ви вже хочете піднімати ціни, ви повинні спочатку представити чітку стратегію розвитку підприємства, і що ви плануєте робити далі. Бо я коли вас слухав, то зрозумів, що тариф має бути 4,5 гривень, але ви погоджуєтесь встановити тариф у 3 гривні.Як таке може бути? Я би зараз не голосував “за”, бо я хочу бачити, як буде розвиватися “Львівелектротранс” в найближчі кілька років. Має бути стратегія”, – сказав Телішевський.

Скільки платять за проїзд в електротранспорті в інших міста України.

На фоні здорожчання вартості проїзду в електротранспорті нашого міста, редакція 032.ua вирішила перевірити тарифи в інших містах України.

Так, в Києві мешканці та гості столиці за проїзд в трамваї або в тролейбусі мають заплатити 4 гривні. Якщо ж необхідно скористатися послугами метрополітену, то з гаманця треба буде викласти вже 5 гривні за одну поїздку.

В Харкові квиток у трамваях/тролейбусах коштує 3 гривні, а в метро – 4 гривні.

Натомість, мешканці Запоріжжя за проїзд в усьому електротранспорті платять всього лише 2 гривні.

А от у Кривому Розі за поїздку в електротранспорті доведеться заплатити 2,5 грн. Водночас, діють пільгові ціни для учнів та студентів міста – 1,75 грн.

В Одесі за подорож в електротранспорсті треба заплатити 3 гривні, а в Миколаєві ціни аналогічні до цін в Запоріжжі – 2 гривні.

Коли у Львові зростуть тарифи на проїзд в електротранспорті.

Остаточно рішення щодо підняття тарифів має затвердити виконавчий комітет ЛМР. Якщо це станеться, то львів’яни будуть платити по-новому в електротранспорті міста вже з 1-го вересня цього року.