У Львові зустрілися звільнені з полону вояки на підтримку тих, хто досі у неволі

logo


Волонтери із ГФ «Патріот» влаштували акцію: зібрали звільнених з полону вояків, родини тих, хто досі у неволі. Їм давав майстер-клас іконопису Лев Скоп.

Іконописець Лев Скоп скликав звільнених з полону вояків, аби трохи помалювати ангелів. Це і арт-терапія, і можливість побути разом.

«Тут іде такий процес: людина абсолютно відключається, така в мене є методика. Ми малюємо тільки ангелів і результат завжди дуже гарний: вони світяться, жартують, сміються», ‒ розповідає Лев Скоп.

Один із тих, хто прийшов на майстер-клас, пан Богдан, потрапив у полон після Іловайського котла, його обміняли за кілька місяців у грудні 2014 року. Каже, тримали їх у підвалі Донецького СБУ, потім в комендатурі в Іловайську.

«Там підвал – це колишнє бомбосховище, там були такі нари. Що було добре, що там була вода в крані, а так годували бувало два рази в день, бувало раз в день», ‒ зізнається вояк.

Найгірше, каже пан Богдан, був психологічний тиск. А тих, хто зараз в полоні, можна підтримати такими акціями, давати їм знати, що їх не забули.

«Взагалі такі заходи підтримують. Тому що, перебуваючи там, люди мають надію, що їх пам’ятають вдома, бо там може бути різна інформація, психологічна, говорять: ви вже нікому не потрібні про вас всі забули», ‒ додає пан Богдан.

А поки вояки малювали, для них співав соліст гурту «Орфей» Андрій Хавунка, теж активний волонтер.

На акцію підтримки прийшли родичі тих, хто досі у неволі. Мама Олександра Олійника пані Тетяна чекає сина уже два з половиною роки. Зараз він у Макіївській колонії, зв’язку із ним нема, лише передає листи через Червоний Хрест.

«Він ніколи нічого не каже, тільки: я живий, здоровий, в мене все нормально. Хоча я знаю, що не нормально, тому що він був поранений в голову і ті осколки донині в голові. Знаєте, вже так тяжко стільки чекати. Коли ще вони були у Донецьку в СБУ, то ще їх на роботу брали, а зараз вони сидять як засуджені по камерах», ‒ розповідає Тетяна Олійник.

Цим родинам важливо знати, що вони не самі, тому й волонтери із групи «Патріот» влаштували таку акцію підтримки.

«Ми стараємося їх підтримати якось морально, тому що є хлопці, які вже три роки є в полоні. Складно їм триматися. В нас є теж такий задум, хочемо, щоб звільнені хлопці написали декілька слів і ми передамо ті листи туди, полоненим», ‒ повідомила волонтерка Марія Петришин.

У неволі в сепаратистів досі перебуває більше сотні вояків.