У Малехові ще не вирішили, чи підписувати угоду зі Львовом щодо сміттєзвалища

logo
24087_u_malehovi_we_ne_virishili_chi_pidpisuvat.jpeg


Сільський голова Малехова Володимир Сенькович не захотів коментувати угоду, яку 15 вересня затвердила Львівська міська рада щодо Грибовицького сміттєзвалища.

«Я бачив угоду на сайті міської ради, але маю ще з нею ознайомитися. І рішення буду приймати не я. Ми будемо її спочатку обговорювати на зборах села, а потім будемо скликати сесію, яка і прийме рішення», – наголосив Володимир Сенькович.

Малехівчани ж про пропозицію Львова чули, але не від влади, а з телевізорів.

«Я, наприклад, проти. Протестувати не буду, бо вже не того віку, але нема довіри до влади. Ні найвищої, ні місцевої. Вже нема, все», – зазначила мешканка Малехова пані Ніна.

«Я чула про це, але сумніваюся, що люди на те підуть», – вважає інша мешканка Малехова пані Мирослава.

А от коли буде сесія сільської ради, на якій розглянуть це питання, ще не відомо. Місто ж пропонує Малехову пакет пропозицій.

«Це завершення будівництва школи, вирішення певних питань з каналізуванням, знову ж таки продовження субвенції на оздоровлення дітей і ряд інших зобов’язань. Є інша частина, яка стосується питань рекультивації сміттєзвалища, коригування проекту, встановлення охорони, встановлення відеонагляду», – розповіла начальник юридичного управління міста Гелена Пайонкевич.

Тим часом на Грибовицькому сміттєзвалищі відновили стабілізаційні роботи. Два тижні техніка стояла – відтоді, як мешканці навколишніх сіл блокували трасу на Жовкву.

«На даний час займаємося очищенням відстійників фільтрату від сміття, зробили бетонну підпірну стінку на дамби перед насосною станцією», – зазначив директор ЛКП «Збиранка» Володимир Занік.

За проектом, укріплювати схили, які й надалі загрожують обвалом, мають пресованим сміттям. Для цього й просять у Малехова додаткову землю.

«Дно вистеляється бентонітовими матами, зверху йде плівка, щоби цей фільтрат не потрапляв і не забруднював ґрунтові води. І передбачалося, що це сміття, ця призма зі сміття буде підпирати тіло полігону, яке дестабілізувалося», – пояснив комунальник.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...