У міському парку Сокаля виявили давні фундаменти

logo
115996_u_miskomu_parku_sokalja_vijavili_davni_fu.jpeg


У міському парку Сокаля у середу, 26 липня, під час розчищення території для спорудження спортивного майданчика робітники знайшли залишки давніх фундаментів, зокрема пивниці та аптечні матеріали. Про це повідомили у Сокальській районній раді.

На місце ремонтних робіт виїхали представники археологічно-рятівної служби зі Львова, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, перший заступник голови Сокальської райдержадміністрації Ірина Задолинна, міський голова Сокаля Вадим Кондратюк та інші.

Архітектор-реставратор, викладач кафедри реставрації «Львівської Політехніки», Юрій Дубик порекомендував запровадити нагляд під час робіт на місці знахідок.

«Подальші роботи на місці знайдення старих фундаментів, варто проводити під наглядом, адже від цього залежить історія міста, а якщо точніше то його вік», – сказав він.

Археологи припустили, що фундаменти належать до 17-18 століття, а під місцями фундаменту може знаходитися давнє городище. Вони також показали карту, на якій дана вулиця була забудована та налічувала близько двадцяти господарств.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько зазначив, що роботи зі встановлення спортивного майданчика у місцевому припинятися не будуть, оскільки не передбачають капітального будівництва. Разом із цим він зауважив, що «від цього, наскільки давні знайдені фундаменти залежить вік міста Сокаля».

На думку начальниці відділу містобудування та архітектури Сокальської райдержадміністрації Мирослави Баралус, у майбутньому необхідно скласти план робіт, щоб дослідити дану територію.

Зазначимо, спорудження спортивного майданчика у міському парку Сокаля передбачене обласною програми «Спортивний майданчик на 2017-2021 роки», і співфінансується з обласного і місцевого бюджетів.


Реклама

А поділитися?