У Парку культури львів’янам демонстрували бойові мистецтва

logo


У львівському Парку культури відбувся фестиваль східних єдиноборств «Зможе кожен fest». Зокрема, відвідувачам демонстрували айкідо, дзюдо, кендо, він-чунь, джиу-джитсу, кунг-фу.

Старший інструктор з айкідо йошинкан Олексій Ячменев розповів про те, як бойові мистецтва впливають на розвиток особистості: «Це дуже дисциплінує дитину. Вона сама приходить на тренування, сама за собою доглядає, переодягається. Повторює вправи, виконує решта групи. Це все робиться в максимальному порядку».

Одним з найцікавіших виявився виступ майстрів він-чунь – китайської бойової техніки, яка начебто виникла у Південному Шаоліні. Це мистецтво ближнього бою, майстри якого роблять акцент не на грубій силі, а на розумових якостях. Боєць постійно руками перебуває в контакті зі своїм противником.

Про ще одну особливість розповів представник школи він-чунь Мар’ян Посполітак: «Ми використовуємо знання про центральну лінію. Це найкоротша відстань між двома точками, тобто до партнера. Всі роблять кругові удари, а насправді, найкоротшою є центральна лінія. Рух по цій траєкторії і перекриває атаку, водночас і сам є атакою».

Представник школи ММА Микита Міхно розповів про переваги свого спорту: «Він дуже корисний для самооборони на вулиці, так само для саморозвитку, фізичної підготовки, витривалості, сили». Змішані єдиноборства поєднують класичні види боротьби, як-от греко-римську чи дзюдо й ударну техніку боксу чи кікбоксингу».

Також на фестивалі публіку знайомили зі східними танцями. Львів’янка Роксоляна Кіцило виконала японську композицію, яка символізує зміну пір року. Вона відзначила, що дуже важливе значення для загального ефекту відіграє костюм. Його дівчина шила своїми руками за зразками одягу, який використовують у театрі кабукі.

Фестиваль просто неба організатори хочуть зробити щорічним.