У пологовому будинку за дивних обставин молода жiнка народила вже неживу дитину

logo
32465_u_pologovomu_budinku_za_divnih_obstavin_m.jpeg


18.10.2016 19:36

У пологовому будинку за дивних обставин молода жiнка народила вже неживу дитину

Понад дев’ять мiсяцiв 23-рiчна Тетяна носила пiд серцем немовля. Молодi батьки нетерпляче чекали появи на свiт їхнього первiстка — донечки.

“Вагiтнiсть у Тетяни проходила нормально, – розповiдає газеті “Експрес” Iгор Майко, батько дiвчини. – У пологове вiддiлення комунальної лiкарнi №3 у Львовi, що на вулицi Рапопорта, приїхала 30 вересня, адже напередоднi вiдчула бiль у спинi. На УЗД виявили згущення вод та маловоддя, при цьому лiкар, яка робила дiагностику, казала, що вже час народжувати. Донька повiдомила про це свого лiкаря, Оксану Колодiй, однак та вiдповiла, що ще не час, усе в нормi, мовляв, так має бути, а на УЗД не можутьпобачити маловоддя.

Згодом медик запевнила, що в понедiлок буде професорський обхiд, i лише тодi вирiшать, що робити. Донечка плакала, не розумiла, чому вона не може народити. Тим паче, що Тетяну попереджали: плiдвеликий, тож, можливо, доведеться робити кесарiв розтин. Тому вона припускала, що роблять це навмисне… Бо за звичайнi пологи треба заплатити 5 тисяч гривень, а за кесарiв розтин – вiд 10 тисячгривень, якщо є патологiя, то сума може дiйти й до 1000 доларiв.

У понедiлок, пiд час обходу, лiкар Колодiй сказала професоровi, що в Танi ще тиждень часу, й вони вийшли. Того дня я вперше за 9 мiсяцiв почув, як моя дитина плаче. Таня хотiла народжувати, бо їй ставало все гiрше. А вранцi наступного дня в неї почалася кровотеча i з’явився сильний бiль у животi”.

Подзвонила до лiкаря, однак та знову вiдповiла, що зайнята. Згодом, пiд час проведення кардiотокографiї, Танi сказали, що серце її дитини вже не б’ється. Це сталося 4 жовтня.

“Прийшов у лікарню, побачив, як донька сиділа на ліжку, тримала руками живіт. Коли дізнався, що в її утробі мертвий плід, у мене був шок!”, – згадує Ігор Романович.

Усе, що медики спромоглися сказати, це те, що зараз робити кесарів розтин неможливо, бо є загроза, що Таня більше ніколи не зможе мати дітей. Мовляв, треба зачекати 2-3 дні, щоб вона народила природно.

“Як моя донька могла б жити ці дні з мертвою дитиною всередині?! Та, вони, напевне, це спланували, – підозрює Ігор Майко. – Якщо б плід пробув дві доби в лоні матері, могла статисятоксикація організму, а потім сказали б, що дитина померла через інфекцію. Довести справжню причину вже б не вдалося. Ми наробили галасу. З Тані таки вийняли дитину. Однак із мертвим плодом донька пробула майже добу.

Я не пробачу біль нашої сім’ї, те пекло, яке пережив, виносячи з моргу в труні свою онучку, пухленьку дівчинку вагою 3 кілограми 800 грамів та 56 сантиметрів… Не пробачу їм ридання мого сина, сльози якого я бачив ще в дитинстві. Мою внучку звали Поліна Стронціцька”.

“5 жовтня поліція вилучила всі документи, розпочато провадження, триває досудове розслідування, створено комісію, яка аналізує медичну документацію, – повідомив Вадим Олійник, головний лікар3-ї комунальної міської лікарні. – Також триває службове розслідування. Чекаємо результатів судмедекспертизи. Наразі лікаря не усунено від роботи, прийматимемо рішення лише післяпроведення перевірки та всіх висновків”.

Та поки рідні та поліція з’ясовують, хто винен, Таня їздить до донечки на цвинтар. Як фельдшер, котрий має акушерську спеціальність, і теж приймав пологи, вона впевнена, що жінки повинні народжувати самі, а лікарі лише мають їм у цьому допомагати. А її дитину просто вбили.   Юлія ГОЛОДРИГА 

Знайшли помилку в тексті?
Виділіть її мишкою і натисніть
Сtrl + Enter


Реклама

А поділитися?