У Поморянах відреставрують дзвіницю та огорожу костелу Святої Трійці

logo
54498_u_pomorjanah_vidrestavrujut_dzvinicju_ta_.jpeg


Міністерство культури України погодило реставраційне завдання на розробку проектно-кошторисної документації реставрації дзвіниці та огорожі костелу Святої Трійці в смт Поморяни Золочівського району. Про це повідомляє місцеве видання «Золочів.нет». Цю інформацію ZAXID.NET також підтвердив і секретар ГО «КонтрФорс», за сприяння якої було розроблене реставраційне завдання, Володимир Сколоздра.

«Кошторисна вартість реставрації буде відома тоді, коли завершать розробку проектної документації. На мою думку, сума може складати близько 500 тис. грн, – зазначив Володимир Сколоздра. – Католицька громада в Поморянах дуже маленька, тому зрозуміло, що їм не вдасться зібрати такі гроші. Думаю, фінансування буде частково з бюджету, а частково – за кошт меценатів».

За словами Володимира Сколоздри, реставраційні роботи планують розпочати вже цієї весни і завершити восени 2017 року.

«Це – пам’ятка архітектури національного значення. Тому дозвіл на проведення реставраційних робіт видає лише міністертво культури України. Але я сподіваюсь, що з цим у Києві зволікати не будуть», – додав Володимир Сколоздра.

Дзвіниця костелу Святої Трійці в смт Поморяни (фото з сайту Via Est Vita)

Довідково: будівництво костелу розпочали у 1748 році, а завершили у 1812. В той же період будували і дзвіницю та огорожу, частина якої виконує роль підпірної стіни. За словами Володимира Сколоздри, саме ця підпірна стіна зараз руйнується, а також і дзвіниця.

Цікаво також те, що орган, який колись був у костелі Святої Трійці, є найстарішим в Україні. Зараз він не працює та зберігається у Вірменькому кафедральному соборі у Львові.


Реклама

А поділитися?