У ПП “Шегині” відбулося масове незаконне перетинання кордону України

logo
129940_u_pp_shegini_vidbulosja_masove_nezakonne_.jpeg


Державна прикордонна служба заявляє про прорив в пункті пропуску через державний кордон України “Шегині” та масове незаконне порушення державного кордону.

“Близько 20.00 група агресивно налаштованих осіб з боку в’їзного шлагбаума в пункті пропуску “Шегині” влаштувала бійку з представниками Національної поліції і прикордонної служби, увірвалася в пункт пропуску, порушила державний кордон України і сприяла незаконному порушенню державного кордону групою осіб, серед яких були в т. ч. і народні депутати України”, – йдеться в оприлюдненій в неділю ввечері заяві прес-служби українського прикордонного відомства.

При цьому в Держприкордонслужбі повідомили, що під час інциденту кілька бійців Національної поліції і прикордонної служби отримали тілесні ушкодження.

Разом з тим, як повідомляє інтернет-видання “Українська правда” з посиланням на помічника керівника Держприкордонслужби України Олега Слободяна, прикордонне відомство має намір звернутися в прокуратуру у зв’язку з незаконним перетином кордону М.Саакашвілі і групою осіб, які слідували разом з ним через польсько-український кордон.

“Тут є цілий ряд порушень. Зараз наше завдання задокументувати всі ці порушення за гарячими слідами і передати їх в прокуратуру”, – заявив він.

За словами О.Слободяна, мова йде про щонайменше, чотирьох епізодах: “Це незаконний прорив на режимний об’єкт, порушуючи міжнародні угоди з польською стороною, незаконний перетин державного кордону, а також нанесення тілесних ушкоджень співробітникам прикордонної служби”.

На уточнююче питання, коли саме матеріали будуть передані в прокуратуру, він зазначив, що “на це піде якийсь час”.

На питання, чи будуть ці матеріали стосуватися тільки М.Саакашвілі, або всіх, хто перетинав кордон, у тому числі народних депутатів, О.Слободян сказав: “Це буде стосуватися всіх, хто перетнув кордон, в тому числі депутатів, і Саакашвілі”.

Він також висловив думку, що ця ситуація може негативно вплинути на безвізовий режим з ЄС для українців, і це питання може підніматися в Європарламенті. “Це логічно, тому що безлад на кордоні з ЄС не є позитивом для іміджу України. Наші “друзі”(в лапках) скористаються цим, щоб підняти питання про призупинення безвіза”, – сказав він.


Реклама

А поділитися?