У реконструкцію найстарішого готелю Львова іноземці вкладуть $30 мільйонів

logo


Міжнародний готельний оператор InterContinental Hotels Group заходить у Львів. Вартість номера у новому готелі становитиме $100-110 на добу.
groupshostels.com

groupshostels.com

Коли очікувати на новий готель?

Протокол про наміри сторони підписали 6 вересня. Підписантами виступили віце-президент InterContinental Hotels Group з розвитку в СНД Арон Лібінсон і власник Гранд-Готелю Григорій Козловський Козловський.  Угоду з InterContinental очікують підписати протягом двох місяців, а сам готель під брендом Crowne Plaza буде введений в експлуатацію 1 вересня 2017 року.

Найстаріший готель Львова реконструюють

Місце, де розпочне свою роботу новий готель, має велику історію. Одне з двох будівель нового готелю – це колишній Гранд-Готель – найстаріший готель Львова і перший об’єкт нерухомості міста. Готель введений в експлуатацію ще у 1893 році. На початку 90-х готель був приватизований і кілька разів переживав реконструкцію. Козловський купив об’єкт п’ять років тому і з 2014 року веде його реконструкцію. Поряд з будівлею збудована нова восьмиповерхова споруда. Обидва розташовані на проспекті Свободи, 13.

Номери, вартість

Номерний фонд Crowne Plaza буде складатися з 120 номерів. Хоча спочатку їх було 136, але, за словами Козловського, 16 номерів довелося перекваліфікувати через жорсткі вимоги InterContinental, в результаті загальне число було скорочено. Вартість номера в межах $100-110 на добу, а середньорічна заповнюваність готелю, як очікує Козловський, – на рівні 65%. За оцінками Ukraine Turnaround Real Estate Fund у такий ранг готелю інвестується не менше $30 млн, а термін окупності становить 10-12 років.

Ґранд-готель. Довідка

Зараз більш-менш відповідають рівню британської мережі кілька готелів Львова, серед яких «Атлас» і «Леополіс». З приходом до Львова Crowne Plaza у місті з’явиться конкуренція, якої особливо і не було серед готелів п’яти зірок, вважає Сергій Овчинников, партнер Ukraine Turnaround Real Estate Fund. «Це хороший сигнал для ринку. Здорова конкуренція завжди йде на користь»,- говорить фахівець.

За матеріалами Центру міської історії, Ґранд-готель побудований 1892–1893 рр. як готель на замовлення Єфроніма Гаусмана за проектом архітектора Еразма Герматніка. Архітектор не встиг закінчити будівництво. Після смерті Е. Герматніка в 1893 р.  будівельні роботи продовжував архітектор Зиґмунт Кендзерський. Після Другої світової війни тут спочатку був готель “Львів”, а пізніше “Верховина”. Зразок архітектури доби пізнього історизму. Центральну вісь акцентує балкон зі скульптурами атлантів (скульпт. Л. Марконі). Серед тимчасових мешканців готелю була Леся Українка. У 1910 реконструкцію готелю здійснила фірма Едмунда Жиховича. На другому поверсі влаштували кав’ярню “Сіті”, з довгим балконом вздовж фасаду. За радянських часів на першому поверсі працювало популярне кафе “Львів’янка”. Після останньої реконструкції кам’яниці у 1990–1992 рр. вона стала частиною готельно-ресторанного комплексу “Ґранд-готель”.

За матеріалами nv.ua