У сільській опорній школі на Львівщині новий «Школярик» замінили старим автобусом

logo


У дітей Великолюбінської об’єднаної територіальної громади, що на Львівщині, забрали новенький «Школярик». Тепер замість сучасного «Богдана» дітей до школи возить старий «Еталон». Без опалення і з постійним ризиком поламатись серед дороги.

У Великолюбінській опорній школі навчаються діти з новоствореної ОТГ. До навчального закладу діти їдуть на місцевому «Школярику», в ремонт якого вже вклали близько 50 тис. грн.

«Справний автобус? Свистить, коли я тисну на педаль. Ще кілька днів і автобус більше може не поїхати», – пояснив водій шкільного автобуса. Скаржаться й діти. Кажуть: їхати в старенькому «Еталоні» – холодно.

Водій «Школярика», пан Михайло, додає: возити дітей у такому автобусі – просто небезпечно. Колеса – «чужі», аптечок – немає.

«Спочатку треба змінити задні колеса. Треба техогляд пройти, дві аптечки ще поставити», – розповів водій.

Упродовж осіннього семестру дітей возили на новенькому автобусі, який передали з Городоцької райдержадміністації. Втім у перший день після зимових канікул «Школярик» не приїхав.

«Ми прийшли на зупинку, чекали. Змерзли», – пригадує школяр Микола. До школи діти так і не добралися.

А за кілька днів з Городка повернули старий «Еталон», який возив дітей ще з 2014 року.

Про нього розповідає й Олег Матківський, директор школи: «Коли дійшло до того, як він їздить, він був у вкрай занедбаному стані. Хоча там, ніби, ходову робили, зараз водій перевіряє. Колеса нам поміняли, але колеса не нові, зі зрізаними протекторами. Акумулятор поміняли. Поки – живе автобус, а як далі буде, не знаю».

Якщо автобус зламається, дітям доведеться ходити пішки трасою.

«Добиратися пішки – неможливо. Бо дорога – тільки центральна траса, два кілометри. Йти так жодний з батьків не дозволить дитині», – скаржиться пані Наталя, мама двох школярів.

Батьки звернулись до Городоцького відділу освіти. І з’ясували: новенький «Школярик» їм лише позичали.

«Сказав нам начальник відділу освіти, що цей автобус не є наш, він не закріплений за нашою школою, а автобус, який є в розпорядженні нашої школи, це старий «Еталон», який возив дітей з 2014 року», – розповіла пані Іванна, мама школяра.

Головний освітянин району каже: автобус, яким упродовж чотирьох місяців тішилися мешканці Великого Любіня, лише тимчасово заміняв стару машину. Та у школі цього чомусь не знали.

«Із першого вересня 2017 року старий автобус був зданий на ремонт. І щоб не було простою, ми дали новий автобус для того, щоб підвозив їхніх дітей. Цей автобус підвозив їх тимчасово. В грудні-місяці за кошти районного бюджету даний автобус пройшов капітальний ремонт, – пояснив Ігор Яскевич, керівник Городоцького відділу освіти. І додав: – Я вважаю, що директор школи мав би бути проінформований. А якщо він чогось не знає, то він мав би спитати у відділі освіти».

В обласному департаменті освіти кажуть: якщо Великий Любінь хоче новий автобус, об’єднана громада може податись на цьогорічну обласну програму.

«Якщо буде звернення з боку Великолюбінської громади про необхідність закупівлі ще одного автобуса, ми це обов’язково розглянемо. Бо в програмі розвитку освіти Львівщини передбачена на умовах співфінансування закупівля автобусів», – розповіла Любомира Мандзій, директорка обласного департаменту освіти і науки.

Цього року область має намір закупити понад 10 шкільних автобусів. На це з бюджету виділили майже 20 млн грн. Саме зараз триває збір заявок від місцевих рад.