У Сокалі виступили проти нових схем здорожчання газу

logo
78578_u_sokali_vistupili_proti_novih_shem_zdoro.jpeg


У Сокалі виступили проти нових схем здорожчання газу

Сокальська міська рада виступила проти нового тарифу на газ із 1 квітня. Депутати підтримали ініціативу ВОЛІ і проголосували за звернення до президента, Кабміну та Нацкомісії регулювання енергетики та компослуг. Вимагають переглянути необґрунтовані тарифи.

З 1 квітня споживачам встановили абонентську плату за обслуговування систем газопостачання. Населення має оплачувати вартість послуги щомісячно, незалежно від того, скільки газу споживає. Визначатимуть плату за станом мереж і параметрами лічильника. Таке рішення прийняла НКРЕКП 28 березня постановою №348.

«Це просто додатковий платіж для населення. Якщо ви завтра поїдете на місяць у відпустку, то все одно заплатите за обслуговування газових мереж, – пояснює депутат ВОЛІ Андрій БАБУХ. – Така абонентська плата становитиме близько 92 гривні у місяць. І якщо ви спожили півкуба, і якщо 5 кубів – все одно платитимете цю суму. Особливо це буде відчутно для тих, хто використовує газу небагато, переважно для приготування їжі».

Нацкомісія пояснює нововведення тим, що так тариф стане прозорим, а також можна буде контролювати якість послуг.

«Газ ніби і подешевшає. Бо з нього виведуть ціну постачання. Але насправді користувачі платитимуть вдвічі більше, – говорить Бабух. – Наприклад, споживач використовує 10 кубометрів газу і платить 68 гривень у місяць. Із новими тарифами доведеться платити 60 гривень за газ і майже 50 за трубу. Майже вдвічі більше. Також сільське населення труби до своїх домівок і лічильники встановили за свої кошти. Тепер ще й платитимуть за їх обслуговування? Та і чому громадяни із прожитковим мінімумом 1600 гривень мають платити за їхню трубу?»

При сьогоднішніх розцінках споживач за доставку і розподіл газу платить 4 гривні, а буде платити 77. І це в 20 разів більше. Від цього виграють тільки ті, хто багато споживає і зекономить на меншій ціні самого газу.

Партія ВОЛЯ у Сокальській міській раді вважає, що це стане прецедентом, який застосують в інших сферах. Зокрема, потім в енергетиці можуть впровадити плату за кіловати і за можливість їх отримувати. Також субсидія не діятиме на абонентську плату, отож це є прямим оббиранням споживачів. Сокальська міська рада просить скасувати постанову НКРЕКП №348.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...