У справі Грибовицького сміттєзвалища допитано 600 свідків, – прокурор

logo


п’ятниця, 22 липня, 2016, 18:37
Львів

У справі Грибовицького сміттєзвалища допитано 600 осіб, – прокурор

У розслідуванні кримінального провадження щодо трагедії на Львівському міському сміттєзвалищі допитано понад 600 свідків, серед яких – чиновники Львівської міськради, депутати районної та селищної рад. Проведено 17 обшуків за різними адресами в осіб, які мають стосунок до експлуатації полігону та здійснення вивезення побутових відходів. Проведено обстеження тіла полігону із залученням фахівців.

Про це 22 липня на брифінгу повідомив прокурор Львівської області Юрій Квятківський.

Окрім того, з його слів, триває ревізія діяльності ЛКП «Збиранка», призначено низку комплексних судових експертиз з метою отримання відповіді на питання, які мають ключове значення для розслідування кримінального провадження.

За словами керівника групи прокурорів, які курують хід слідства у справі сміттєзвалища, Остапа Сидора, призначено шість судових експертиз – інженерно-геодезичну, експертизу з дослідження причин та наслідків порушення вимог безпеки праці під час ліквідації пожежі на звалищі, пожежо-технічну, будівельно-технічну, земельно-технічну експертизи та експертизу з дослідження документації.

Як наголосив обласний прокурор, підозри будуть висунуті після завершення усіх експертиз.

«Частина їх проводиться у Львівському науково-дослідному інституті судової експертизи, інша частина – у Києві. До їх проведення залучені спеціалісти з Харкова. Ми звертаємося з проханнями, листами, щоб пришвидшити проведення експертиз», – зазначив Ю.Квятківський.

З його слів, у межах кримінального провадження досліджується і нелегальне сортування сміття, яке діяло на полігоні.

Прокурор області наразі не називає жодних термінів, коли громада отримає відповіді на запитання щодо винуватців трагедії на полігоні ТПВ.

«Ми не можемо собі поставити планку, оскільки не до кінця розуміємо, коли будуть завершені експертизи – чи зможуть експерти дати відповідь на всі питання, які ми їм поставили», – пояснив він.

Водночас прокурор запевнив: затягувати справу прокуратура не буде.

«Такого не може бути, що ця справа затягнеться. Вона перебуває на контролі не тільки у прокуратури області, а й в ГПУ», – запевнив Ю.Квятківський.

Як повідомлялося, за фактом трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі Нацполіція відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України. Можливе покарання для винуватців – обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Окрім того, за фактом пожежі на сміттєзвалищі слідчий відділ управління Служби безпеки у Львівській області відкрив кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість). Злочин карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від ста до двохсот п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Зазначимо, 29 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом виникла пожежа. Згодом з’явилася інформація, що під час гасіння пожежі стався зсув сміття. В результаті під завалами опинилися троє рятувальників та один комунальник. Троє надзвичайників загинули, водночас зниклого еколога не знайшли. За фактом зсуву відкрито кримінальну справу.

7 червня повідомили, що на Грибовицькому сміттєзвалищі утворилася тріщина завдовжки близько 80 м і завширшки до 2,5 м в окремих місцях. Вершина сміттєвої гори просіла з часу першого зсуву на 2,5 м. Для ліквідації загоряння застосовували авіацію ДСНС. Також відновили пошуки зниклого еколога.

Усі новини про пожежу та пошукові роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі читайте тут: Грибовицьке сміттєзвалище.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.