У трирічної нещепленої дитини на Львівщині виявили правець

logo
117837_u_tririchnoji_neweplenoji_ditini_na_lvivw.jpeg


У реанімацію львівської лікарні «ОХМАТДИТ» потрапила трирічна дитина, у якої діагностували правець. За три роки батьки не зробили дитині жодного щеплення. Про перший випадок захворювання на правець на Львівщині від початку року повідомила «Львівська газета», інформацію підтвердили також у МОЗ.

«Зараз у реанімації вже тиждень перебуває трирічна дівчинка, в якої не було жодного щеплення від цієї небезпечної хвороби. Стан дитини важкий. Попри відповідне лікування, дитя продовжує температурити», – розповіла головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

Згідно із календарем щеплень, яке затвердило МОЗ у 2015 році, дітей слід щеплювати від правця у 2, 4, 6, 18 місяців та 6 років.

За словами Наталії Тімко, трирічна дівчинка з Новояворівська запхала у ніс папірець, подряпалася, а через подряпину в організм потрапили спори правця. Спори найчастіше живуть у ґрунті та разом з його частинками потрапляють в організм людини через рани, порізи, подряпини, занози, обмороження, опіки.

Правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему, викликає тонічні й тетанічні судоми скелетних м’язових волокон, що ведуть до асфіксії. Будь-яке пошкодження шкіри чи слизових оболонок, забруднених спорами анаеробної палички може викликати це захворювання, яке у 40% випадків закінчуються смертю. В Україні кількість летальних випадків від правця посідає четверте місце після СНІДу, сказу та мієлоідозу.

Додамо, що торік на Львівщині двоє дітей потрапили в реанімацію з правцtv. На один з цих випадків відреагувала виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона написала тоді у фейсбуку, що єдиний вихід для уникнення захворювання – вакцинувати дітей і закликала не наражати здоров’я та життя дітей на небезпеку.

Інфографіка МОЗ про правець

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2016 році Україна увійшла у топ-8 країн з найменшим охопленням вакцинації дітей. До цього списку з менш ніж 50% охоплення щепленням, окрім України, потрапили також Нігерія, Сомалі, Південний Судан, Екваторіальна Гвінея, Центральноафриканська Республіка та Сирія.


Реклама

А поділитися?