У заробітчанина з-під брови видалили десятисантиметрового паразита

logo
133245_u_zarobitchanina_z_pid_brovi_vidalili_des.jpeg


Цю досить рідкісну хворобу, дирофіляріоз, львів’янин привіз із Кракова, де рік працював на будовах, пише Експрес.

Спершу чоловік помітив невеликий щільний пухлиноподібний утвір у ділянці волосистої частини голови діаметром 0,5 сантиметра. А потім цей утвір перекочував до брови. Чоловік звернувся по меддопомогу, де з’ясувалось, що це нематода завдовжки десять сантиметрів! Звісно, її видалили.

Передається вона через укуси комарів. А заразитися можна від самиці комара, яка спочатку робить кровосмоктання на хворій тварині, а згодом і на людині. Тож, мабуть, у цьому випадку так і сталось. Бо, як зізнався чоловік лікарям, у місці, де він працював, його кусали комарі.

“Кусаючи людину, комар передає личинку цієї глисти Dіrofіlarіa repens людині, де вона й розвивається, – каже Мар’яна Сидор, лікар-паразитолог обласного лабораторного центру. – В організмі людини ці личинки можуть розвиватися до дорослого гельмінта, бувають завбільшки 10-12 сантиметрів і починають рухатися під шкірою. Притому людина відчуває біль та свербіння. Деколи вони на вигляда як якась пухлина, і дуже часто лікарі діагностують це як новоутвір, а після оперативного втручання бачать, що це гельмінт і передають його в паразитологічну лабораторію”.

Як з’ясовується, в області таких паразитів виявляли в людей під шкірою на голові, на кінцівках, на плечі, на статевих органах, на повіках, у самому оці, на долоні й на брові.

До речі, якщо колись це вважалося тропічною хворобою, то тепер, у зв’язку зі зміною клімату, її важко назвати такою. Бо дирофіляріоз в останні роки реєструють майже у всіх областях України. І найбільше випадків захворювання там, де дуже висока температура й клімат схожий на тропічний.

Наразі цьогоріч в області це перший такий випадок, а за останні 17 років (2000-го почали реєструвати) – таких було вже п’ятнадцять.

Ірина ШЕЛУПЕЦЬ


А поділитися?