У жовтні у Львові відкриють URBAN-бібліотеку

logo


Тиша у бібліотеці – вже вчорашній день. У Львові одну з книгозбірень перетворюють у сучасний простір для обміну думками. Ідея створити URBAN-бібліотеку виникла ще два роки тому. Зараз у приміщенні триває ремонт. Після відкриття львів’янам обіцяють не лише покращити доступ до літератури, а й нову локацію для роботи та саморозвитку.

Наразі всі стелажі з книгами закриті плівкою, аби не пошкодити їх під час ремонту. 8-му міську бібліотеку тимчасово зачинили, аби переформатувати у сучасний та креативний простір. Поки що готовий лише коридор. Тут навмисне одну зі стін пофарбували у чорний колір, аби використовувати її як шкільну дошку.

«Наші відвідувачі зможуть написати якісь пропозиції, якісь враження свої від бібліотеки, зможуть навіть попрацювати, зрештою, використати цю дошку з робочою метою», – пояснила координаторка проекту «URBAN-бібліотека» Анастасія Нечипоренко.

Візуалізації майбутньої URBAN-бібліотеки

А ще тут буде кухня, читальні зали та постійний доступ до wi-fi. На проект у місті передбачили понад мільйон гривень.

«Будуть відреставровані двері та вікна, це звичайно. Але головне, що тут буде зовсім інший підхід. Це буде можливість для вдосконалення людини, враховуючи, що поруч знаходиться наша «Львівська політехніка» і, власне, ця бібліотека буде мати таке урбаністичне спрямування», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

До вже готового комплекту із 30 тис. книжок різного спрямування, тут хочуть придбати і урбаністичну літературу. Але головне: в бібліотеці буде достатньо простору, аби усамітнитись із книгою чи ноутбуком, або ж навпаки – організувати подію.

«Це велике приміщення, де в нас будуть відбуватися всі події, – каже Анастасія Нечипоренко та заводить журналістів до просторої кімнати. – Воно рахується читальним залом. Одна стіна буде білою, вільною, тут буде проектуватися зображення, коли в нас будуть якісь презентації».

Завершити ремонт мають у жовтні. Втім події планують ще до відкриття. До прикладу, тут буде локація під час Фестивалю аудіовізуального мистецтва – інсталіції митців. Також для відвідувачів проведуть зустрічі з ними.

Загалом Львів інвестує кошти й у інші міські бібліотеки. Нещодавно дитяча бібліотека у Львові після ремонту перетворилася на медіатеку з садком. Цього року у бюджеті на ремонти передбачили понад 2,5 млн грн.