Участь в конференції візьмуть понад 100 експертів з 13 країн світу

logo
37734_uchast_v_konferenciji_vizmut_ponad_100_ek.png


З 9 до 11 листопада у Львові відбудеться міжнародна науково-практична конференція на тему «Українська мова у світі». Про це йдеться на офіційному сайті Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, який і є організатором заходу.

До Львові з’їдуться експерти з 13 країн світу. Основними доповідачами будуть викладач української мови в Колумбійському університеті Юрій Шевчук, мовний експерт Римського університету «Ла Сап’єнца» Олена Пономарева, викладач Школи слов’янських та східноєвропейських студій Університетського коледжу Лондона Марта Єнкало та багато інших.

«Значення української мови у світі є не менш важливим ніж в Україні, – зазначила в коментарі ZAXID.NET директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська. – Те, наскільки мову знають у світі є одним з ключових чинників її іміджу та подальшого розвитку. Зараз серйозною проблемо є те, що для української діаспори наша мова вже є іноземною. І це також велика проблема».

Це вже четверта мовна конференція, організована Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою. І вже є перші позитивні результати.

«Ми підняли ті питання, які ніхто до нас не піднімав на такому рівні, – додала Ірина Ключковська. – Зокрема після попередніх таких заходів питання вивчення то популяризації української мови вперше обговорювали на профільному парламентському комітеті. Також фахівці Міністерства освіти розробили план підтримки українських шкіл за кордоном».


Реклама

А поділитися?