UKRAINE. THE BEST — найкраща книга року на Форумі видавців у Львові

logo
25084_ukraine_the_best_najkrawa_kniga_roku_na_f.jpeg


Арт—енциклопедія “UKRAINE. THE BEST. Культурний простір від А до Я”, до якої увійшли 123 діяча культури України, завоювала звання «Найкраща книга року» 23-го «Форуму видавців».

«Це величезна честь для нас бути відзначеними серед такої великої кількості видань, які подавалися на цей конкурс. Але наша книга дійсно варта того», — прокоментував перемогу книги автор проекту UKRAINE. THE BEST, засновник та керівник cultprostir.ua Юрій Комельков.

Церемонія вручення премії відбулася у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької15 вересня, в день відкриття 23-го Форуму видавців у Львові.Премія унікальна для України: журі оцінює книги всіх видавничих категорій та жанрів. Присуджується з 1995 року.

З перемогою авторів та героїв книги привітав міністр культури України Євген Нищук.  На заході були присутні  автори та герої проекту Юрiй Комельков, Iгор Панасов, Катерина Бабкiна, Iван Малкович, Саша Кольцова, Анатолiй Криволап,  Борис Єгіазарян, Марiя Леоненко, музиканти Пікардійської терції, Олексій Владимиров, Борис Буряк.

Видання zefir.ua взяло декілька коментарів щодо книги на прийомі у мера Львова Андрія Садового для переможців Форуму видавців.

ОЛЕКСАНДРА КОВАЛЬ, президент Форуму видавців: «Це одне із найцікавіших видань цього Форуму. По-перше, книга дуже велика, по-друге, вона справді по-сучасному оформлена, і в ній надзвичайно цікавий підбір персоналій. І я шкодую, що мене там нема. На жаль, я досі ще мала нагоду її тільки перегорнути і оцінити дизайн і хороший задум».

АНАТОЛІЙ КРИВОЛАП, художник: «В усі часи були люди, які мали найбільші досягнення у своїй справі. Але про них знало тільки певне коло: коло музикантів, коло режисерів, коло акторів. В кожному із цих кіл завжди були лідери. І ось книга Ukraine. The Best поставила надзвичайну мету – об’єднати досягнення усіх цих кіл. Я не думаю, що до неї увійшли всі, хто має там бути. Сподіваюсь, що вийде ще один альбом, в якому напишуть про тих, хто в неї ще не потрапив. Цю книгу можна розглядати як спробу обробити перший шар культури. Гадаю, вона викличе велику дискусію у суспільстві, бо кожен напрямок може назвати нових лідерів. Вона створить прецедент, завдяки якому інформація про український культурний шар буде тільки збагачуватися.

Я вважаю, що найбільша її цінність полягає в тому, що, нарешті, ми, культурні діячі, через неї хоча б заочно познайомимося один із одним. Українському мистецтву не вистачає зв’язку спілкування, стосунків між всіма видами мистецтва, щоб широкий культурний шар міг би генерувати і оцінювати, і реагувати на прояви в усіх його видах. Це надзвичайно важливо. Насправді, про існування 90% героїв цієї книги я досі не знав, і я із задоволенням, здивуванням і захопленням знайомлюсь із ними».

ІВАН МАЛКОВИЧ, письменник, видавець «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»: «Ми, митці, кожен робимо щось своє, ніби будуємо свою вежу, і ясно, що ми не бачимо грандіозність цієї споруди збоку. А Ukraine. The Best показує всю цю споруду. І Юрій Комельков, задумавши це видання, зробив особливу річ – зібрав саме тих митців, які творять сьогоднішній день українського культурного простору. Не думаю, що таку книжку можна повторити. А продовження? Так, у неї може бути продовження».

ЮРІЙ КОМЕЛЬКОВ, автор проекту UKRAINE. THE BEST: «Мені розповідали, що у Львівського Форуму в плані нагород дуже дивна політика. Нібито його журі ніколи не дає Гран-прі не львівським видавництвам. А в цьому році, мабуть, конкуренція з Києва та інших міст була велика, тому вирішили не виділяти якусь одну і назвали кращими відразу 23 книги».

123 українських героя – лише наші сучасники — музиканти, художники, фотографи, актори, режисери, письменники. Біля 600 сторінок. Сотні фотографій. Унікальний дизайн з використанням техніки 3D. Більш ніж п’ять кілограмів ваги. Це все – про енциклопедію «UKRAINE. THE BEST. Культурний простір від А до Я».

Ця арт-книга готувалася до видання біля двох років. Над створенням матеріалів для енциклопедії працювали журналісти інтернет-платформи Cultprostir.ua та запрошені відомі оглядачі, критики, літератори — Катерина Бабкіна, Сергій Васильєв, Дмитро Десятерик, Олег Вергеліс, Інна Булкіна, Анастасія Герасимова, Костянтин Донін, Віталій Жежера, Ірина Денисова, Надія Заварова, Наталія Маценко, Олеся Найдюк, Ігор Панасов, Марія Храпачова, Альберт Цукренко. Автори проекту — керівник та співвласник Cultprostir.ua Юрій Комелькова та його друг, бізнесмен і співвласник Cultprostir.ua Андрій Голубев. Партнерами друку видання стали народний депутат України, засновник благодійного фонду «Джерело надії» Ярослав Москаленко, колекціонер та співзасновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів, засновниця Stеdlеy Art Foundation Стелла Беньямінова, арт-дилер та куратор Ігор Абрамович. Проект реалізується за підтримки Subaru Ukraine

Восени цього року UKRAINE. THE BEST буде презентовано на українському стенді на щорічному книжковому ярмарку у Франкфурті за рішенням Міністерства культури України. А до кінця року її буде перекладено англійською. За підтримки МЗС України книга буде презентувати українську культуру не тільки всередині країни, але і для всього світу.


Реклама

А поділитися?