​Україна проти розміщення “Меморіалу орлят” на польських паспортах

logo
119001_ukrajina_proti_rozmiwennja_memorialu_orlj.jpeg


Міністерство закордонних справ висловило своє негативне ставлення до можливого розміщення меморіалу на поспортах, зазначила, що це призведе до погіршення стосунків між країнами.

Про це повідомляє Форпост, – передають “Львівські”.

В понеділок, 7 серпня, Міністерство закордонних справ України вручили ноту (офіційне звернення уряду однієї країни до іншої – прим. ред.) польському послу.

“Львівські” вже писали, що на сторінках нового польського паспорту, за задумом їхнього МВС, мають зобразити важливі для республіки історичні моменти. Експерти вже створили 26 графічних малюнків для нового документу, а 13 з них вже навіть затвердили. Серед зображень, зокрема, є Меморіал орлят у Львові.У нас виступили проти такого наміру.

“Україна розглядає такі наміри як недружній крок, що негативно впливає на розвиток стратегічного українсько-польського партнерства”, – наголосила речниця МЗС Мар’яна Беца.

Вона наголосила, що оцінювати історію можуть лише історики і варто утриматись від політизації окремих фактів минулого. Адже це зашкодить взаємовигідному партнерстку країн.

“Львівські” зазначають, що від Польщі також звучала пропозиція розмістити зображення Ворот Світанку на паспорті. Вони розташовані у Вільнюсі. Литва ще минулого тижня відреагувала на таку ініціативу Польщі. Вони також викликали посла і попросили обійтись від таких рішень.


Реклама

А поділитися?