Унікальне слово Боже. У Львові богослужіння відбуваються жестовою мовою

logo
120515_unikalne_slovo_bozhe_u_lvovi_bogosluzhinn.jpeg


Молитву священик доносить людям із вадами слуху щотижня.

У Львові в одному з греко-католицьких храмів проводять богослужіння жестовою мовою. Священик, який опанував методику невербального спілкування, щотижня доносить людям із вадами слуху молитву. А ще – сповідає і дає життєві поради.

Для України це унікальна практика. А до прикладу, в сусідній Польщі такі богослужіння проводять уже 30 років поспіль. Про це йдеться в програмі ТСН.19:30.

Уперше літургію жестовою мовою отець Михайло Фенканін побачив за кордоном – у Польщі. І захопився. Спочатку вивчив жести англійською мовою, потім – польською і, врешті, українською. Тепер уже чотири роки працює у Львові зі спільнотою глухонімих “Слідами Христа”.

“Люди з вадами слуху мають постійний діалог зі священиком, священик спілкується на їхній мові, це дуже приємно. Я мав можливість бачити служіння для осіб з вадами слуху за кордоном, там переважно люди приходять і стоять, як у театрі”, – каже священик храму Всіх Святих Михайло Фенканін.

ВідеоУ Львові в одному з греко-католицьких храмів проводять богослужіння мовою жестів

Тутешні парафіяни не тільки дивляться богослужіння, а й беруть у ньому активну участь – підспівують монахині жестовою мовою.

Богослужіння відрізняється від звичайного лише одним – священик увесь час повернутий спиною до престолу і обличчям до пафіян, щоб мати зоровий контакт з вірянами.

Отець Михайло повільно, майже речитативом говорить, і паралельно перекладає сказане жестовою мовою. Коли ж священик читає Євангеліє, то з перекладом допомагає семінарист Олег Плішило. Для нього жестова мова – рідна, її він вивчив першою, бо народився в сім’ї, де обоє батьків не чують.

ПОпри те, що у Львові живе понад тисяча людей, які не чують, на богослужіння до храму ходить лише півсотні осіб. Отець Михайло запрошує всіх на літургії жестовою мовою і збирається разом зі своїми підопічними на триденну прощу до Гошева.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Наталки Волосацької.

Нагадаємо, на сайті ТСН.ua за цим посиланням щодня можна дивитися вечірні випуски новин ТСН із сурдоперекладом.


Реклама

А поділитися?