Унікальний соціально-медичний проект стартував у львівських школах

logo


Соціально-медичний проект «Здорові діти» розпочали у школах Львова. Його учасниками стануть 115 шкіл і понад 70 тисяч учнів.

Мета ― дослідити здоров’я дітей, виявити групи ризиків, запропонувати рекомендації щодо можливого лікування або профілактику захворювань, а також визначити епідеміологічну карту міста.

Проект «Здорові діти» називають унікальним, оскільки аналогів йому немає в усій Західній Україні.

Серед ініціаторів ― благодійний фонд «Я не один» спільно з кафедрою педіатрії №1 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького за підтримки Львівської міської ради.

«Ми прагнемо допомогти у лікуванні тим, хто потребує медичної допомоги і зберегти здоров’я тієї малечі, яка переступає поріг школи цілком здоровою. А в майбутньому – створити великий медичний портал, де буде міститися уся найважливіша інформація для батьків школярів. Найкращі медичні фахівці розробили анкету, яка складатиметься з сотні запитань, відповіді на які і допоможуть в реалізації «Здоров’я школяра», ― розповів лікар-хірург, голова медичної ради БФ «Я не один» Андрій Дворакевич.

Працівники благодійного фонду «Я не один» вже розвезли спеціально розроблені анкети в усі школи міста.

«Насправді ми дуже хвилюємося. Адже від активності та відповідальності вчителів і батьків залежатиме успіх нашого проекту. Заповнення анкет – справа добровільна. І тут ми сподіваємося на небайдужість усіх ланок в реалізації «Здорових дітей». Ми впевнені, що Львів має шанс стати прикладом для усієї України. Адже результати проекту стануть базою для формування епідеміологічної мапи міста», ― додав співзасновник БФ «Я не один» Олександр Єгоров.

Проект реалізовуватиметься у чотири етапи. Діти в усіх школах Львова отримають анкети і разом з батьками вдома відповідатимуть на питання. Збір і опрацювання відповідей на запитання здійснюватимуть фахівці кафедри педіатрії Львівського національного медичного університету. Отримані дані вноситимуться у спеціальну базу даних, що дозволить розподілити дітей за групами ризиків і схильністю до тих чи інших хвороб.

Для кожного учасника проекту буде створено особистий віртуальний кабінет, на який надійдуть результати дослідження та профілактичні рекомендації.

Найважливіший етап проекту – клінічна діагностика та вироблення рекомендацій для батьків, діти яких потрапили у групи ризику. До кожної родини, яка стала учасником проекту, вийдуть на зв’язок працівники благодійного фонду «Я не один» і запропонують пройти консультацію у фахівців кафедри педіатрії. За потреби, лікар скерує дитину до відповідного фахівця у поліклініці чи лікарні на обстеження згідно з наданими рекомендаціями.