Управління освіти проведе службове розслідування у львівській школі №95

logo


Мати однієї із учениць розповіла: її доньці не дали повішати куртки до шафи, бо батьки відмовилися платити за нові меблі. Натомість для одягу дитині поставили стілець. Та в школі ці звинувачення відкидають. Мовляв, матір школярки зумисне намовила доньку не користуватися новими меблями.

Донька пані Тетяни навчається у 2-му класі СЗШ №95. І другий рік поспіль доводиться здавати кошти на облаштування класу. Пропозицію у соцмережі розмістила класний керівник доньки. Цього разу нові шафки для одягу та іграшок, а також тумбочка і кілька полиць обійшлися майже у 20 тис. грн – тобто по 600 грн із кожного учня. Та пані Тетяна на цей раз відмовилася. Бо минулоріч батьки закупили нові кришки для парт. Тоді довелося «скидатися» по 500 грн.

«Я казала, писала у вайбері, що ми не платимо грошей. Батьки, зачекайте зборів. Давайте піднімемо це питання», – розповіла мама учениці Тетяна Говорко.

Але загального обговорення так і не зробили. А в понеділок до школи завезли нові меблі.

Дитина розповіла матері, що для одягу вчителька поставила їй стільчик. Проте класний керівник 2-В розповідає свою версію. Вчителька припускає, що мати намовила Яну, аби та не користувалася шафою.

«Я роздяглася і бачу, що Яночка чомусь бере кріселко, ставить його і кладе туди речі. Я запитала дитину, чому вона не поставила свій одяг у шафу. Вона зігнула голову. Я їй сказала, що шафка для усіх дітей, що ми зробили і для неї шафку», – розповіла Ірина Харів, класний керівник 2-В класу.

Натомість у батьківському комітеті запевняють: нове умеблювання класу погоджували з усіма батьками. Як стверджують члени батьківського комітету, вішаки зробили для всіх дітей. А меблі купують власним коштом, бо школі на це бракує грошей.

За словами директора школи, востаннє меблі для класів закуповували ще в 1989 році. В управлінні освіти підтвердили: коштів на оновлення класів справді бракує. Але навіть якщо це вирішили зробити батьки, варто обійтися без готівки.

«Це повинно бути добровільно, такі кошти повинні перераховуватися виключно на рахунки, які має школа або в казначействі, або в благодійний фонд, або на рахунки в банках, які відкриті в навчальних закладах, для того щоб пізніше ті кошти могли використовуватися чесно і прозоро», – зазначила Зоряна Довганик, начальниця міського управління освіти.

Тепер управління освіти обіцяє службове розслідування. Якщо слова дівчинки підтвердяться, відповідатиме перш за все керівник навчального закладу.