«В АТО я вислуховував від людей за депутатів», – Кошулинський про сміття, політику та вибори

logo


Вчора, 24 жовтня у прес-центрі Leopolis.news відбулася чергова зустріч «Діалоги без краваток», гостем якої цього разу став екс-віце-спікер Верховної Ради, екс-кандидат на посаду міського голови Львова та голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Руслан Кошулинський. Невимушена бесіда за горнятком кави розтягнулася майже на три години, впродовж яких пану Кошулинському довелося відповідати на часом досить провокаційні питання журналістів, громадських діячів, волонтерів та активістів.

Говорили про все: від виборів, офшорів та нових зарплат депутатів, до армії, війни та навіть про комунальні проблеми Львова – наприклад, сміття. Також активістів цікавили і колишні члени партії, які своєю діяльністю зіграли, так би мовити, не на руку «Свободі». Зокрема, активіст Наталія Шелестак на зустрічі запитала про екс-прокурора «свободівця» Олега Махніцького.

– Я до нього маю дуже великі претензії, але лише як до члена ВО «Свобода», – сказав Кошулинський. – Махніцький не є членом «Свободи» з 2014 року. Він зрадив партію, але не зрадив України. Немає жодного кримінального провадження, порушеного проти нього, мало того, Президент визнав його роботу задовільною, оскільки взяв потім собі у радники. А Петро Порошенко, згадайте, отримав на виборах голос кожного другого виборця. Це вже про щось говорить.

Руслан Кошулинський погоджується, що деякі члени «Свободи» своїми діями не додали рейтингу партії. Каже, з цього приводу вже зроблені серйозні висновки.

– За минулий рік із лав «Свободи» виключили майже тисячу осіб, причому усіх рівнів.

– За що?

– Ми аналізували, чи дотримується людина Програми, Статуту дисциплінарного, чи ні. Якщо не дотримується – будь ласка, є ще 339 різних партій, вибір великий. Очищатися ми плануємо і надалі.

– Скільки загалом зараз в Україні є членів партії «Свобода»?

– Близько 20 тисяч.

Говорив пан Кошулинський і з приводу програшу «Свободи» на виборах до Верховної Ради у 2014 році. Зізнався, що в цьому питанні звинувачує виключно себе. Оскільки відповідальність за виборчу кампанію завжди лежить на штабі, який на той час очолював саме він.

– Вибори – це математичний прорахунок, очевидно, я щось не так прорахував і провалив передвиборчу кампанію, – зізнається політик. – Перед кожною каденцією парламенту виборці ставлять інше завдання. Якщо перед попередніми виборами стояло завдання повалення режиму Януковича, то перед цим складом ВРУ зовсім інші завдання. «Свобода» тоді вперше зробила політичний крок, коли вийшла з коаліції і пішла на вибори. Причому, в дуже незручний для себе рейтинговий момент. Але перебувати в одних стінах разом з комуністами і регіоналами, які спричинились до вбивств, було неможливо.

Щодо нинішнього складу Верховної Ради, то його «свободівець» вважає вкрай непрофесійним.

– Коли суспільство з часів Майдану навчилося щось віддавати на перемогу, з тими ж вимогами вони ставляться і до парламенту. Але парламент не віддає свого, навпаки – приймає, збагачується, не декларує того, що роблять. Вони борються з корупцією, але не можуть пояснити, чому під час війни купують дорогу квартиру. Коли ми в сьомій каденції познімали всі свої надбавки до мінімальної зарплати, то сьогодні депутати дозволили собі підняти зарплату! Це не морально, навіть з точки зору партійної культури. Тому рівень Верховної Ради зараз дуже низький і непрофесійний.

Цілком логічно, що в ході розмови не обійшли присутні увагою і комунальні проблеми Львова. Адже саме пан Кошулинський на минулих виборах міського голови зайняв друге місце після чинного мера Садового. Питали про наболіле – сміттєзвалище.

– Інвесторів, готових вкласти свої гроші у сміттєпереробний завод, були одиниці, однак їхні пропозиції були набагато цікавіші, ніж те, що пропонує Європейський інвестиційний банк. Якщо банк пропонував 80% коштів, а решту 20% мало дати місто, то, наприклад, інвестори з Німеччини пропонували 94% на 6% або взагалі могли закривати своїми коштами. А коли цим інвесторам львівські можновладці представили свою морфологію сміття, то вони запитали, що ми, напевно, неймовірно багаті, бо по сміттю видно, що ми тільки їмо. Очевидно, їм показали вже відсортоване сміття, адже сортування сміття – це надзвичайно вигідний бізнес.

– Чи готові ви особисто вести перемовини з інвесторами про кошти?

– Так, я готовий, під своє реноме, під чесне слово, бо більших гарантій немає.

Насамкінець розмови, Руслан Кошулинський пригадав деякі цікавинки зі свого фронтового минулого, коли був у зоні АТО. Каже, що його місцеві мешканці і там впізнавали. Наприклад, одного разу нагодували їх разом із хлопцями у якійсь прифронтовій забігайлівці, бо її власниця впізнала у ньому віце-спікера Верховної Ради. Звичайно, щоразу під час таких зустрічей йому доводилося вислуховувати від людей все, що вони думають про депутатів, Верховну Раду та керівництво країни загалом.

Записала Мирослава БЗІКАДЗЕ.