В трамваях і тролейбусах Львова контролерів озброїли камерами

logo


«Зайці», вас знімає прихована камера. Контролерів «Львівелектротрансу» озброїли нагрудними відеореєстраторами. Тепер усі конфліктні ситуації будуть записані на відео. Наразі для двадцятьох ловців безбілетників закупили шість камер. Крім того, служба контролю відтепер буде працювати від першого і до останнього рейсу.

12 швів і 2 тижні на лікарняному – так закінчилась зміна для Андрія Виприцьких два роки тому. Кривдника контролера шукають досі.

«Щоб не було подібних випадків, таких людей треба знаходити. І треба відеофіксатори, щоб захистити наших контролерів. І щоб більше ні з ким такого не сталося», – каже контролер Андрій Виприцьких.

З новими гаджетами ревізори в трамваях і тролебусах працюють від п’ятниці. Кажуть: наразі серйозних конфліктів з пасажирами не було. Напарник Михайловича у якого немає нагрудної камери визнає, що вона дійсно дисциплінує пасажирів, котрі люблять посперечатись на підвищених тонах.

«Колега підходить і говорить, що ведеться відеозапис, його може бути використано проти вас в суді, якщо ви будете ображати честь і гідність, і люди стають адекватнішими», – констатує контролер Сергій.

Керівник «Львівелектротрансу» Олег Береза визнає і контролери не без грішка. Тож відеофіксація мала б і їх дисциплінувати при спілкуванні з надто емоційними пасажирами.

«Є багато нарікань, але для нас найголовніше це об’єктивність. Більше того, камери будуть обмежені в доступі. Ніхто крім керівництва не буде мати змоги доступу до тих камер. Вони будуть записувати об’єктивно без втручання в їхню роботу», – розповів у коментарі ZAXID.NET керівник ЛКП «Львівелектротранс» Олег Береза.

Пасажири ж по-різному ставляться до того, що їх знімають.

«Воно трошки сковує людину. Якщо її починають знімати. Ви мене знімаєте, а в мене вже якось не те», – каже львів’янин пан Андрій.

В середньому щодня на одного контролера припадає до 10 безбілетників. В тиждень на всі бригади виходить від 400 до 600 безбілетників.