В Україні хочуть запровадити реєстрацію всіх мобільних абонентів

logo
119335_v_ukrajini_hochut_zaprovaditi_reestraciju.jpeg


Фото ілюстративнеФото ілюстративне

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації хоче залишити право операторам зв’язку укладати договір з клієнтами, але разом з тим змусить їх збирати персональні дані усіх без винятку користувачів. А також пропонує відновити ведення бази унікальних IMEI-кодів.

Про відповідний законопроект, що вже розміщений на сайті відоства, повідомлє Ліга, – передають “Львівські”.

Держспецзв’язку зазначила, що відсутність реєстрації абонентів і унікальних кодів мобільних пристроїв ускладнює проведення кіберзахисту. Крім того це потрібно, тому що останім часом все більше послуг надається “на базі телекомунікацій”, через всілякі смартфони, комунікатори і тд. Час цим користують шахраї і обдурюють людей.

“Львівські” писали вже, що аферист видурив у бабусі 8 тисяч за неіснуючу путівку. А група шахраїв з Києва та Дніпра у фейковому магазині продали техніки на 1 мільйон гривень.

З приводу закону, то Держспецз’вязку планує, щоб вже за 3 місяці з часу прийняття закону, інші відомства адаптувати свої нормативні документи. І хоча Національна комісія з питань регулювання зв’язку схвалила законопроект, але внесла значні правки. Комісія вже готується ядо нововведення. Вже розробила порядок реєстрації абонентів – планується електронна подача документів. Частину законопроекту з приводу унікальних IMEI-кодів потрібно доопрацювати. Про це наголосили в Національій комісії.

Мобільні оператори також попереджають, що проект не доопрацьований.

“Закон написаний непрофесійно. Ми з ним не згодні!” – написав президент компанії “Київстар” Петро Чернишов.

“Найголовніший ризик – це те, що частина абонентів, які не встигнуть зареєструватися, можуть залишитися, згідно із законопроектом, без послуг зв’язку”, – розповідає прес-секретар Vodafone Ukraine Вікторія Павловська.


Реклама

А поділитися?