В Україні може суттєво змінитися погода і збільшитися кількість опадів

logo
105858_v_ukrajini_mozhe_suttevo_zminitisja_pogod.jpeg


30.06.2017 00:01

В Україні може суттєво змінитися погода і збільшитися кількість опадів

Такий прогноз зробили вченi NASA на основi останнiх дослiджень. Вони вiдзначили, що за останнi роки значно змiнився клiмат у тропiках. Вологiсть там поступово знижується, а випаровування стає дедалi iнтенсивнiшим. Це може призвести до змiни погодних умов на всiй Землi, пише Експрес.

– Зменшення вологостi в тропiках i справдi є серйозною проблемою, – розповiдає Галина Iвус, завiдувач кафедри метеорологiї та клiматологiї Одеського державного екологiчного унiверситету. – Така ситуацiя в перспективi може призвести до того, що в цьому клiматичному поясi вiдбудеться значне зниження температури.

– Але чому вiдбувається цей процес зменшення вологостi у тропiках?

– Швидше за все, це пов’язано з рiзким пiдвищенням температури в атмосферi Землi. Через дiяльнiсть людини наша планета змiнюється, i це проявляється найрiзноманiтнiшими способами.

– Як зменшення вологостi у тропiках може призвести до того, що в нас частiше падатимуть дощi?

– Уся волога, яка зникне у тропiчному поясi, перейде на iншi клiматичнi пояси. Цiлком iмовiрно, що це будуть субтропiчний i помiрний клiматичнi пояси. А саме в цих поясах лежить бiльшiсть країн Європи, включно з Україною. А також Росiя i майже вся територiя Пiвнiчної Америки. Тобто саме цi територiї в перспективi можуть найбiльше вiдчути тi змiни, якi вiдбуваються нинi в тропiках.

– Як це вплине на Україну?

– Наша країна майже повнiстю лежить у зонi помiрного клiмату. Багато вологи з тропiчного поясу перейде в цю клiматичну зону. Нинi максимальна кiлькiсть опадiв припадає на Карпати й може досягати 1200 мiлiметрiв на рiк. Мiнiмальна – на узбережжях Чорного й Азовського морiв, а також у степах Криму – менш як 400 мм на рiк. Достеменно стверджувати не можна, але опадiв у нашiй країнi може побiльшати, як мiнiмум, у два рази.

Андрiй БОБАК

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Реклама

А поділитися?