Віце-прем’єр пропонує облаштувати полігон ТПВ на території Львова

logo
103051_vice_prem_er_proponue_oblashtuvati_poligo.jpeg


У середу, 21 червня, віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко під час робочої наради у Львівській ОДА запропонував облаштувати тимчасовий полігон твердих побутових відходів на території львівської ТЕЦ-2, що на вул. Пластовій у Львові.

Львівська міська рада планує протягом двох років збудувати на території ТЕЦ-2 сміттєпереробний завод, а поки буде вестись будівництво просить ЛОДА та уряд допомогти знайти ділянку для тимчасового полігону ТПВ, куди протягом цього часу можна було б вивозити львівські відходи. Геннадій Зубко у відповідь запропонував облаштувати поруч зі майбутнім заводом тимчасовий полігон ТПВ.

«Чому ми зараз не можемо на базі ТЕЦ-2 зробити тимчасовий полігон? Чому нам потрібно зараз шукати [десь] там місце, якщо воно потім через два роки абсолютно не буде для когось потрібне?», – запитав Зубко та наголосив, що у такому випадку обов’язково потрібно проводити громадське обговорення.

«Я вважаю, що не є мудра думка, що робити тимчасовий полігон на території Львова – це неможливо у реаліях сьогоднішнього часу. По-перше, є проблеми законодавчі. По-друге, Львів надзвичайно компактне місто, нам потрібний резервний полігон для Грибович», – прокоментував мер Львова Андрій Садовий та додав, що тимчасовий полігон ТПВ треба облаштовувати у межах області.

Раніше заступниця голови ЛОДА Ірина Гримак стверджувала, що земельна ділянка, де знаходиться ТЕЦ-2, є у користуванні ЛМКП «Львівтеплоенерго». За її словами, ця ділянка територіально належить до села Сороки-Львівські і мерія має отримати погодження місцевої громади перед початком будівництва. Непорозуміння щодо приналежності земельної ділянки, за словами Гримак, виникають через те, що межі Львова не є затвердженими.

Під час робочої наради віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко зустрівся з мерами міст Львівщини, представниками міста та області, правоохоронцями, однак переліку чітких кроків для вирішення проблеми з вивозом сміття так і не озвучив.

Геннадій Зубко сказав, що найближчим часом, ймовірно протягом двох тижнів, постараються вивести накопичене сміття з міста. Можливо, для цього будуть залучати інші області України, які мають полігони.

А поділитися?Вам має сподобатись...