Від сьогодні львів’яни зможуть отримати безкоштовні ліки

logo
79771_vid_sogodni_lviv_jani_zmozhut_otrimati_be.jpeg


З 5-го квітня в Україні стартувала програма «Доступні ліки».фото: img.20minut.ua

фото: img.20minut.ua

Від тепер мешканці Львова зможуть отримати безкоштовні ліки в аптеках. Про це на брифінгу розповіла в.о. начальника департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак.

Пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Отримати безкоштовно ліки можна буде, взявши рецепт в лікаря.

«Ця система працюватиме за переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, тобто наші лікарі не можуть виписувати фірмові назви медикаментів», — розповідає Ірина Микичак.

В реєстрі ліків є 157 позицій безкоштовних препаратів. Торгова назва ліків в Україні відрізняється від міжнародної назви, і лікар може вказувати лише міжнародну. В аптеці пацієнт має уточнити яка саме  назва доступна.

Джерело: Високий замок online — http://wz.lviv.ua/news/196568-meshkantsi-lvivshchyny-vzhe-mozhut-otrymaty-bezkoshtovni-liky-u-aptekakh

У Львові вже 40 аптек видають безкоштовні ліки, та це ще не точна цифра. В ЛОДА не оприлюднюють повний список, бо частина аптек перебуває на стадії підписання договорів.

На 2017 рік Уряд виділив 500 млн гривень.

З усіх питань звертайтесь на урядову «гарячу лінію» 15-45

Джерело: zaxid.net, wz.lviv.ua

Опублікувала Олеся Шеремета


Реклама

А поділитися?