Відділ прикордонної служби «Тячів» поповнився новобранцями (ФОТО)

logo


Наразі керує підрозділом майор Максим Курочкін, а допомагають йому організовувати роботу відділу заступник по роботі з персоналом капітан Володимир Ясінський. Про будні прикордонників та особливості несення служби строковиків у відділі «Тячів», говоримо з начальником відділу майором Курочкіним Максимом.

Як розповідає Максим Юрійович, нині особовий склад прикордонного відділу повністю укомплектований:

– Тогоріч контрактникам нести службу на прикордонні допомагали мобілізовані, які складали третину особового складу підрозділу. Наразі мобілізовані під час 5 хвилі звільнені у запас, а вже на початку жовтня буде розпочато демобілізацію й решти військових, що поповнили лави відділу під час 6 хвилі мобілізації. До речі, декілька демобілізованих військових виявили бажання й надалі служити у прикордонній службі, тож залишились у підрозділі вже як контрактники, – зауважує майор.

Максим Курочкін каже, що доволі важким у роботі тячівських прикордонників був період, коли значна кількість мобілізованих військових була звільнена у запас, й контрактники змушені були працювати у посиленому режимі. Зараз же, після прибуття до відділу новобранців, робота у підрозділі стабілізувалась. Тим паче, нині кількість строковиків у кілька разів більша, ніж тих військових, що демобілізували. Також серед призовників є кінологи, які прибули до відділу з військовими собаками. Тож кількість чотирилапих помічників теж збільшилась. У основному новобранці родом з Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей, несуть строкову службу й кілька юнаків із Закарпаття.

Гідними наслідування для молодих військових є прикордонники-учасники АТО. Зараз близько 10 таких бійців служать у підрозділі й  діляться здобутим військовим досвідом з новобранцями.

– Призовників у відділі кілька десятків. Окрім занять з військових дисциплін, юнаки несуть наряди  на зеленій ділянці українсько-румунського кордону, де вчаться здобуті теоретичні знання застосовувати на практиці. І хоч самі новобранці ще не затримували правопорушників, однак деякі з них вже мають досвід протидії контрабанди на кордоні, беручи участь у затриманні правопорушників у складі   груп оперативного реагування. Є серед строковиків чимало перспективних  військових, потенціал яких вже помітний. Тож днями з нагоди  Дня захисника України у Мукачівському загоні найдостойнішим новобранцям буде вручено зелені берети, як символ мужності та самовідданості службі.

Нині у відділі «Тячів» створені умови для проживання, несення служби, навчання та відпочинку строковиків. Ще на початку літа проведено косметичні ремонти спальних приміщень (кубриків), кімнат для умивання та покращено обладнання  кухні. Тячівські прикордонники мають суттєву підтримку не тільки від керівництва Мукачівського загону, допомагають у оновленні підрозділу й Тячівська міська рада. До речі, цьогоріч за сприяння міської влади було проведено капремонт адмінбудівлі підрозділу, а роком раніше – перекрито дах боксів для автомобілів.

Разом з тим, у відділі покращилось матеріально-технічне забезпечення. Адже отримано нові спецзасоби. Тож прикордонники кажуть, що тепер значно легше здійснювати охорону кордону. А це суттєво вплинуло на результати їх службової діяльності. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість затримань контрабанди зросла. Так, за даними відділу, протягом цього року тячівські прикордонники протидіяли 8 спробам перевезення тютюнових виробів через зелену ділянку, було вилучено  26453 пачок сигарет.  А це на 18 % більше затриманої контрабанди, ніж у попередньому році за аналогічний період.

– Зазвичай через підконтрольну тячівським прикордонникам  ділянку державного кордону контрабандисти роблять спроби перевести невеликі партії тютюнових виробів. Нещодавно громадяни України робили спробу перетнути кордон з 5 пакунками сигарет (на суму до 25 тис. грн.). І цьогоріч це найбільша партія контрабанди, зафіксована тячівськими прикордонниками, – резюмує Максим Юрійович.

…Для новобранців військова служба у відділі тільки розпочалась. Хлопці, які мають вищу освіту, захищатимуть кордон протягом одного року, решта – півтора року. В подальшому, якщо хтось із військовослужбовців-строковиків матиме бажання, їм надаватиметься пріоритетне право переходу на контрактну службу.