Відкриття та перші перемоги наших ракетомоделістів

Ракетомодельний спорт – це спортивно-технічний вид спорту, в якому учасники змагаються в конструюванні, виготовленні, організації запуску моделей ракет, а також пілотуванні, якщо мова йде про радіокеровані моделі. Цей вид спорту призначений для людей практично усіх вікових груп. Моделювання ракет, створення діючих копій – одне з найцікавіших і високотехнологічних видів захоплень. Спортивне моделювання унікальне тим, що органічно поєднує в собі інтелектуальну діяльність та фізичні навантаження на свіжому повітрі.

Напередодні Дня Незалежності України перед пам’ятником великому генію України Тарасу Шевченку у місті – перлині Західної України – Львові проходило урочисте відкриття Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту. Такі престижні офіційні змагання в Україні проводять вдруге.

Як повідомив директор Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту 2016, CIO компанії Noosphere Михайло Рябоконь, цьогоріч наша держава приймає понад 300 спортсменів з 19 країн світу. Найбільші команди представляють лідери космічної галузі – США та Китай. Адже ракетомодельний спорт – це конструювання та запуск кос-мічних моделей. Саме він став першим кроком у кар’єрі багатьох спеціалістів NASA, а також національних космічних агентств і військово-промислової галузі різних держав. «Конкуренцію очікуємо високу, але і в нашої команди чудові шанси – цього року у збірній України 29 спортсменів із досвідом між-народних змагань. Ми постаралися зробити Чемпіонат не тільки видовищним, але й цікавим для відвідування всією родиною. Майстер-класи та зони розваг для дітей і дорослих приваблять усіх охочих», — зазначив Михайло Рябоконь.
Отож, у 25-ту річницю незалежності держави наші спортсмени заробили 1 срібну медаль у особистому та 1 срібну медаль у командному заліках. Також взяли «золото» в додатковому класі змагань.

Перше «срібло» серед дорослих завоював Олександр Сінеліций, показавши другий результат у змаганнях керованих ракетних планерів S8E/P, поступившись представнику Латвії. У класі моделей S3A (на тривалість польоту з парашутом) українські юніори на лічені очки відстали від збірної Словаччини та зайняли 4 загальнокомандне місце. 4 місце в особистому заліку зайняв Владислав Журавльов. А в змаганнях додаткового класу S2/P українські юніори зайняли перше загальнокомандне місце, обійшовши збірну США. Золоту медаль завоював Антон Петрух. Команда дорослих у цьому ж класі показала другий загальнокомандний результат, поступившись збірній США, а бронзову медаль в особистому заліку отримав українець Віталій Сидоренко.