Військові, що втратили кінцівки готові підкорити п’ятий етап «Ігор героїв» у Львові

logo


Цими вихідними у Львові відбудеться п’ятий етап військових змагань «Ігри Героїв». Сюди з’їдуться учасники інших етапів, що напередодні відбулись у Києві, Харкові, Дніпрі та Миколаєві.

Після війни солдатів гуртує разом спорт. А ще історії вимушеного повернення, які назавжди змінили їхні життя.«19 червня 2014 року мене поранили, 4 місці я лежав у львівському шпиталі, а потім місяць у реанімації. Сам я з Дніпра та залишився у Львові, бо тут розпочалось нове життя, якого я вдома не знав, життя на візку», – розповідає свою історію молодший сержант повітряно-десантних військ Сергій Калетюк.

Нове життя півтора роки тому розпочалось і у Сергія. Втім хлопець не покинув військової служби, а продовжує її в Академії сухопутних військ. Адаптуватися до нового побуту в тилу капітанові допоміг спорт, тому він вирішив згуртувати своїх побратимів у Іграх героїв.

«Можливо ще гірше, ніж в нас. Не можна падати у відчай у складних ситуаціях, треба опановувати себе, взяти в руки, працювати над собою, йти тільки вперед. Таким чином ми хочемо надихати людей на нові справи», – пояснює капітан повітряно-десантних військ, заодно й організатор змагань Сергій Романовський.

А змагатимуться військові у кросфіті. Це комбінаційний вид спорту, який включає в себе елементи важкої та легкої атлетики, пауерліфтингу, гімнастики і навіть плавання. А готуються до змагань хлопці по-особливому.

«Я вже підбираю, як вправи можна використовувати для тих чи інших хлопців. Тому що кожен має певних характер травм: хтось на візку, хтось на своїх ногах, хтось з протезом. і в кожного є свої обмеження. Для когось щось можна, щось не можна», – пояснює тренер Юрій Слива.За правилами Ігор військовим треба буде без упину швидко виконати до п’яти різних вправ. Та перемогти герої мають перш за все себе.

«Це така свого роду інтеграція і соціалізація, і для хлопців, які отримали поранення в АТО і для людей, які мають побутові травми чи виробничі травми. Просто вилазити зі своїх. Просто вилазити зі своїх черепашок, перемагати себе перш за все. Бо решта: кубки, медалі – це вже по ходу дій», – пояснює інструктор військових з техніки переміщення на візку Павло Козак.

Відбудуться змагання у суботу о 14:00 у приміщенні СКА на вулиці Грекова,1.