Визначено нардепів-мажоритарників, які найбільше “дістають” владу запитами

logo


Порошенка чомусь турбувати не прийнято

Громадянська мережа “Опора” проаналізувала структуру депутатських запитів 12 львівських мажоритарників за адресатами.

Результати показали, що депутати найчастіше звертаються до керівників міністерств і відомств та по-різному використовують цей інструмент у своїй депутатській роботі.

За підсумками півтора року роботи Верховної Ради VIII каденції (від 27 листопада 2014 по 31 березня 2016 року) львівські мажоритарники  скерували 490 депутатських запитів. Якщо їх водночас скеровували до кількох відомств рахувався за один запит (унікальні) – 326, тоді як колективні – зараховувалися в актив усім депутатам.

Найбільше запитів, 253, було адресовано керівникам міністерств і відомств. Далі за кількістю уряд – 101, місцеві органи влади – 63, Генеральний прокурор – 60, і найменше Голові Верховної Ради – 12 і Президенту – лише один.

Серед львівських мажоритарників прослідковується велика розбіжність у показниках активності використання інструменту депутатських запитів. Якщо одні його використовують активно, то інші – епізодично. Перше і друге місце в рейтингу займають Дмитро Добродомов та Ярослав Дубневич, в активі яких 78 та 74 запити відповідно.

Найменше запитів, як констатує “Опора”, скерувала Ірина Подоляк, на її рахунку лише 14 запитів. У цілої групи обранців цей показник також відносно низький – Богдан Матківський, Андрій Кіт, Андрій Лопушанський, Олег Мусій, Оксани Юринець та Михайла Бондара.

Ще одна теза — серед львівських депутатів помітна координація дій між Ярославом і Богданом Дубневичами та Оксаною Юринець, Андрієм Котом та Андрієм Лопушанським, Дмитром Добродомовим, Олегом Мусієм і Богданом Матківським.