Влада Львова просить оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації

logo


12 червня, 2017 – 21:59

Фото ГІ «Варта-1»

Сьогодні у Львові позапланово збиралися члени міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Під час засідання було прийнято рішення звернутися до голови ЛОДА Олега Синютки, прем’єр-міністра Володимира  Гройсмана, секретаря РНБО Олександра Турчинова про оголошення міста зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Висновки міської комісії ТЕБ та НС пов’язані з критичною ситуацією щодо захоронення та вивезення твердих побутових відходів. Як доповіли під час зібрання представники фірм-перевізників, зараз у Львові загалом – 6850 тонн невивезених ТПВ, позаяк просто-на-просто нема куди везти непотріб.

Полігони області приймають зі Львова лише 80–100 тонн ТВП , отже умови меморандуму від 21 квітня не виконуються. «Меморандум про співпрацю у вивезенні ТПВ мали підписати 19 міст Львівської області, – зазначив заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак. – 6 міст відмовилося. Відповідно до меморандуму, передбачалося вивезення 510 тонн сміття на добу. По факту меморандум підписали 13 міст. А договір укладено із 4 містами, яким був передбачений ліміт на прийняття 170 тонн на добу. Договори ми уклали лише на 85,7 тонн». Отже, робить висновок С. Бабак, ситуація стає критичною, бо у місті збільшується кількість сміття, також збільшується термін їх невивезення з майданчиків. А це дуже небезпечно, а особливо за високої температури повітря.

За словами керівника управління охорони здоров’я ЛМР Володимира Зуба, заходи дератизації і дезінфекції, які на нинішній день застосовують у місті з метою профілактики і нерозповсюдження кишкових інфекцій, поки що є результативними. Тим часом, спеціалісти Держпродспоживслужби області, міста і ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» при обстеженні окремих переповнених контейнерних майданчиків ТПВ  виявили перевищення гранично допустимого рівня у повітрі забруднювальних речовин (аміаку та сірководню), також – бактеріально-забруднений ґрунт та велику кількість личинок і лялечок синатропних мух, що свідчить про їх масове розплодження, і це – дуже велика небезпека і для здоров’я людей, і для здоров’я домашніх тварин.

Відтак позапланова міська комісія комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій вирішила, відповідно до статті 50 Кодексу цивільного захисту України, статті 5 і статті 6 Закону України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації», підготувати подання до голови ЛОДА, Прем’єр Міністра України, Ради національної безпеки і оборони України про оголошення території Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації.

За словами директора юридичного департаменту ЛМР Гелени Пайонкевич, органи місцевого самоврядування мають право звертатися з такою ініціативою до Кабміну й РНБО, однак відповідний указ Президента повинна затвердити Верховна Рада.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів