Влада області виявилася безсилою проти стихії — це ж треба працювати, а не хабарі брати

logo


Зима застала Львівщину зненацька і вкотре продемонструвала бездіяльність місцевих чиновників. Паралізовані вулиці міст, непроїзні дороги області.

Люди не могли дістатися ні на роботу, ні до лікарень. На зупинках чекали годинами на автобуси, а не дочекавшись, йшли пішки, пише газета Експрес. 

Натомість влада голосно прозвітувала, скільки було залучено снігоприбиральної техніки та скільки вулиць посипано. Тільки де ж вони сипали, — ніхто не знає. Негода стала своєрідним екзаменом для місцевої влади, дорожніх служб. І вони його провалили.

Минілої неділі люди прокинулися і здивувалися — за вікном цілковита тиша. Ні автобусів, ні автівок на дорогах не було. Лише близько десятої ранку в містах активізувалися таксисти.

“Автомобілі, які ризикнули виїхати, ледве повзли. Безсовісні! Невже не могли хоча б посипати дороги, а машини уже б самі “роз’їздили” вулиці. Таке в нас кожного року. Цікаво, виділяють же гроші на такі прибирання. А куди вони йдуть, якщо в негоду ні пройти, ні проїхати?!” — обурюється Володимир, таксист.

Нелегко було й пішоходам. Деякі тротуари не бачили солі й піску ще з минулого року. Люди падали і травмувалися, лаючи владу.

А на вулиці Винниченка (неподалік кабінету губернатора Синютки) крижана бурулька впала 63-річній жінці на голову. У бідолашної діагностували забійну рану потиличної ділянки та закриту черепно-мозкову травму…

Через сильний снігопад не було світла в селах восьми районів області.

“Відколи почалася негода, рятувальники надали допомогу 3741 особі та вивільнили 1450 автомобілів. Застрягали по дорозі й карети швидкої допомоги. Було вісім таких випадків у Перемишлянському, Золочівському, Дрогобицькому районах та Червонограді, — розповідає Ігор Курус, фахівець ГУ ДСНС області. — У Перемишлянському районі на трасі застряг автобус, у якому їхала породілля, “швидка” теж не змогла до неї дістатися. Тож рятувальники доставили жінку до медиків”.

Здавалося б, уже в наступний день дороги мають бути чистими, та де там, чистити дороги — це вам не хабарі брати!

Щоправда, негода згуртувала львів’ян. Власники автівок охоче підбирали людей на зупинках, і гроші за проїзд не вимагали. А на вулиці Окружній кілька молодиків самі вийшли з лопатами й відкопували автомобілі із снігових заметів.

У чиновників — своє виправдання. Мовляв, це ж рекордну кількість снігу насипало! На ранок минулого понеділка у Львові його випало 107 відсотків місячної норми — 49 міліметрів при місячній нормі 46 міліметрів. Однак метеорологи кажуть, що такі показники вже були в минулі роки і аж ніяк не є рекордними.

До речі, у Центральній геофізичній обсерваторії зафіксовано, що за останні 100 років найшвидше сніг вкривав землю в нашому регіоні 6 жовтня 1971 року в селі Славське, що в Сколівському районі. Найпізніше — 29 грудня 1982 року. Тоді сніговий покрив не перевищував п’яти сантиметрів. А найбільше сніжило століття тому — тоді сніг випадав на початку осені і вкривав землю аж до квітня. Сніговий покрив сягав 20 — 30 сантиметрів. А стовпчик термометра опускався за позначку мінус 30.

Юлія ГОЛОДРИГА