Водії з 1 липня незаконно вимагають від пенсіонерів оплачувати половину вартості проїзду

logo
110014_vodiji_z_1_lipnja_nezakonno_vimagajut_vid.jpeg


12.07.2017 21:51

Водії з 1 липня незаконно вимагають від пенсіонерів оплачувати половину вартості проїзду

За новими правилами, яких ніхто не бачив, з 1 липня львівські водії на приміських, міжміських і районних маршрутах вимагають від пенсіонерів сплачувати 50% вартості проїзду в транспорті.

“За перші дні липня, відколи запровадили плату 50% за проїзд для пенсіонерів, мені довелося сотні разів пояснювати таким пасажирам, чому для них змінилися умови проїзду. Більше не можу! Вони переконані в тому, що винен у цьому я. Більшість пенсіонерів таки сплачує за проїзд, але деякі гнівно відмовляються. Але ж я також на роботі, за кермом, а мені постійно псують нерви”, – нарікає пан Микола, водій маршрутки приміського  сполучення.

Воно й не дивно, що пасажири-пенсіонери не в курсі, що з 1 липня мають платити за поїздки по області половину вартості квитка.

“Наказу про зміни в оплаті перевезень, про який на брифінгу говорив Роман Кокотайло, в. о. директора департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку ЛОДА, ніхто досі не бачив, – каже Святослав Товстига, керівник громадської організації “За якісний транспорт”. – На брифінгу підлеглий Синютки цинічно заявив: у зв’язку з тим, що кошти на пільгові перевезення невідшкодовують, в області запроваджують 50% знижку на перевезення пенсіонерів за віком. А насправді йдеться не про знижку, а 50% оплату за проїзд!

Але це лише на словах. На початку липня такого наказу на офіційному сайті Львівської обласної державної адміністрації не було оприлюднено, немає його також у публічному просторі. Оскільки передбачалося, що він набуде чинності з 1 липня, його до того часу мали б оприлюднити.

Тож вимагання від пенсіонерів коштів за проїзд незаконне, і тому пільговики можуть їздити безплатно.

Скаргу про те, що водій неаргументовано вимагає від пенсіонера кошти за проїзд, можна залишити на “гарячій лінії” ЛОДА – за номером 032 235 73 73. Якщо водій не може пред’явити такого наказу і змушує пенсіонера покинути транспортний засіб,викликайте поліцію, – бо це явне порушення права на безплатний проїзд, гарантованого постановою Кабінету Міністрів, і вимагання коштів, – наголошує активіст Святослав Товстига. – Крім того, немає квитка зі знижкою  50%, який водій повинен видавати пасажирам-пенсіонерам. Без нього перевезення неможливе”.

Ірина БАТЮК 

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter


Реклама

А поділитися?