Вступна кампанія-2017: два львівських виші у п’ятірці лідерів за поданими заявами

logo
113601_vstupna_kampanija_2017_dva_lvivskih_vishi.jpeg


abiyuraЦьогоріч українські вступники зареєстрували вже понад 144тис електронних кабінетів та подали майже 580тис електронних заяв. Загалом же на всі освітньо-кваліфікаційні рівні – молодший спеціаліст, бакалавр та магістр – подано близько 897тис заяв від 290тис абітурієнтів. Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки.

«Ці цифри цілком відповідають нинішньому етапу вступної кампанії, яка перебуває на «екваторі». Зараз буде певний момент, коли подання заяв уповільниться, а потім дуже пришвидшиться в останні дні – це загальна динаміка всіх років», – пояснив директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров.

За кількістю заяв зараз лідирують:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 29 461
Львівський національний університет імені Івана Франка – 23 892
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – 19237
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – 16960
Національний університет “Львівська політехніка” – 15612
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна – 13666
Київський національний торговельно-економічний університет – 13381
Національний авіаційний університет – 13078
Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара – 12330
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова – 11493

Традиційно серед вступників найпопулярнішими спеціальностями залишаються економіка, право, туризм, міжнародні відносини, дещо менше – комп’ютерні науки.

Також на брифінгу йшлося про заяви від 18тис вступників, які не були прийняті системою через відсутність конкурсного балу. Як повідомила директор ДП «Інфоресурс» Оксана Бєлік, ці вступники отримали відповідні повідомлення  електронною поштою та SMS, і на сьогодні вже 96% з них успішно відновили свої заяви.

Як нагадав Олег Шаров, в перші дні у вступників виникло чимало проблем з реєстрацією електронних кабінетів. Вони здебільшого були спричинені розбіжностями персональних даних в документах – пропущені апострофи, чергування «і»/«и», розбіжності в 1 літеру, подані старі назви населених пунктів, перейменованих в межах декомунізації тощо. Це було пов’язано з неуважністю як вступників, так і адміністрацій навчальних закладів.

Більшість з цих помилок уже виправлені. Однак тим вступникам, у яких залишися такі проблеми, МОН дозволило подавати документи у паперовій формі – якщо в присутності представника приймальної комісії ВНЗ буде перевірена неможливість створення електронного кабінету.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...