Ще один нардеп-утікач?

logo
37012_we_odin_nardep_utikach.jpeg


Генпрокурор Юрій Луценко 3 листопада вже похвалився, що скерував до парламенту подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа від “Опозиційного блоку” Вадима Новинського. Вже наступного дня спікер Андрій Парубій повідомив, що отримав це подання і негайно направив на розгляд до регламентного комітету. Але самого Новинського тоді вже не було в Україні, голова СБУ Василь Грицак підтвердив, що 4 листопада о 9.30 нардеп на своєму літаку відправився до Греції. Щоправда, раніше представник “Опозиційного блоку” попереджав про своє паломництво до Афону й обіцяв повернутись вже в понеділок, 8 листопада. От тільки чи насправді повернеться?..

“Церковна справа”

Вадим Новинський, якого в ЗМІ часто називають “православним олігархом” через спонсорство Православної церкви Московського Патріархату, фігурує саме у “церковній справі”, котру розслідує ГПУ. Про це насправді було відомо вже давно, але до останнього часу Новинський проходив лише як свідок. Тепер у ГПУ його називають співучасником екс-диктатора Януковича, екс-міністра МВС Захарченка, та екс-начальника міліції Києва Коряка, які у 2013-ому незаконно позбавили волі митрополита Олександра Драбинка, який був “правою рукою” нині вже покійного предстоятеля УПЦ МП Митрополита Володимира Сабодана. 

“Нагадаю, що Генпрокуратура розслідує “велику справу Януковича”, одним із епізодів якої є узурпація влади і вплив на українську церкву. Як відомо, Олександр Драбинко, помічник патріарха Володимира, був ув’язнений людьми Януковича з метою тиску на патріарха… Про це свідчить не тільки сам потерпілий Драбинко, але й ще один важливий свідок, який дав покази на нинішнього нардепа Вадима Новинського. Саме нардеп Новинський був учасником переговорів щодо зміни керівництва Української православної церкви московського патріархату.

Олександр Драбинко тривалий час знаходився під “охороною” спецпідрозділу “Грифон”, але не як особа, яку охороняють, а як ув’язнена особа. Оскільки для пересування Драбинка, наприклад, на церковну службу, “Грифон” отримував дозвіл від нардепа Вадима Новинського і від начальника столичної міліції Валерія Коряка. Вадим Новинський проходить по епізоду узурпації влади на церкву як співучасник”, – пояснює на своїй сторінці у Facebook прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган.

Сам керівник ГПУ Юрій Луценко каже, що саме ця “церковна справа” стане першою справою проти Януковича переданою у суд. “Якщо Верховна Рада дасть нам дозвіл на притягнення до відповідальності депутата Новинського, то цю справу досить швидко буде розслідувано і надіслано до суду. Я вважаю цю справу перспективною, з урахуванням відносно невеликого обсягу свідків – 50 людей. А це значить, що якщо ми її передамо до кінця року в суд, то може бути розглянута, скажімо, наступного року за півроку”, – розповів Луценко журналістам у Полтаві, інформує “5 канал”.

В очікувані повернення…

Звичайно, сам Вадим Новинський звинувачує ГПУ в політичному переслідуванні. “Ця справа політично вмотивована. Повністю сфабрикована і ґрунтується на свідченнях однієї людини, щодо якого, взагалі-то, теж повинна бути заведена кримінальна справа. І, боячись переслідування, мабуть, кримінального, він свідчить неправдиво тут … вона грунтується на свідченнях однієї людини, однієї або двох”, – заявив нині опозиціонер, повідомляє Українська правда.

Зі слів Новинського, митрополит Олександр Драбинко сам просив про охорону і відмовився від неї тільки 21 лютого 2014 року. Тут зазначимо, що з Новинським і Драбинком слідчі проводили очну ставку.

Як ми уже зазначали, про свій нинішній відліт до Греції нардеп попереджав, але загалом заявив, що не втікатиме від кримінального переслідування, бо не боїться цього. Наступні кілька днів продемонструють, наскільки Новинський був правдивим.

Щодо того коли парламент може розглянути подання від Генпрокурора, то можна сказати, що не скоро. “Технологія дуже проста: одержує подання Верховна рада, після того Новинському виділяється 5 днів на пояснення, він дає пояснення, призначаємо засідання комітету. Самі порахуйте, – виходить тиждень: на наступний пленарний”, – розповідав перший заступник голови регламентного комітету ВРУ, Павло Пинзеник, передає Українська правда. 

Наступний тиждень буде непленарним. Нардепи зберуться у сесійному залі тільки 15 листопада. Тож, насправді до цього часу, нардеп матиме можливість ще багато разів втікати, повертатись і знову втікати з України…

А поділитися?Вам має сподобатись...