Що означає пам’ятна таблиця, встановлена сьогодні у центрі Львова

logo


Сьогодні, 6 жовтня, міський голова Львова Андрій Садовий разом із Надзвичайним та Повноваженим Послом Королівства Данії в Україні  Крістіаном Донсом Крістенсеном на будівлі, що на вул. Коперника, 3, відкрили інформаційну таблицю. Тут протягом 1918 – 1924 років було розташоване Почесне Консульство Королівства Данії. Захід відбувся в рамках проекту «Львів дипломатичний».

«Без минулого, насправді, нема майбутнього. І коли сьогодні мене запитують, який бізнес найбільше представлений в нашому регіоні, я говорю, що це є датчани і цьому є історичне розуміння, тому що ще 100 років назад їх було достатньо багато у Львові. Ми дуже подібні. Датчани – прості люди, скромні, з ними дуже комфортно працювати. Завдяки інвестиціям з Данії, створюються дуже багато нових робочих місць, і з цього ми маємо певний зиск і ці кошти поступають, в тому числі, до місцевого бюджету і ми маємо кошти на інфраструктуру.

Насправді, Форум, який ми будемо мати честь завтра відкривати, також є унікальним, тому що вся екосистема між собою пов’язана. Приємно, що данські екологічні фонди активні, підтримують багато екологічних програм. Тому тільки разом ми можемо цей світ робити кращим. Міняючи себе, міняючи світ навколо себе на краще.

Ще один аргумент – коли ми починали проект по велодоріжках у Львові і поставили собі амбітну ціль до 2020 року зробити 268 кілометрів велодоріжок. Це така сама величина, яка є в столиці Данії Копенгагені. Хіба вони нових набудували за останні роки, але ми спробуємо зробити більше, зазначає міськрада Львова.

Кожна людина, проходячи цією вулицею, зможе побачити цю табличку, що тут Королева призначила свого Консула», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Як Послові Королівства Данії, мені приємно бути тут, щоб відкрити урочисто табличку на пошану того, що тут знаходилось почесне Консульство Королівства Данії задовго до початку ІІ світової війни. Усім людям, і мені зокрема, важливо знати, що ми долучаємось і є частиною чогось більшого, ніж те, що навколо нас. Добре знати, що у нас є спільне минуле, теперішнє та майбутнє. Я у Львові також представляю датську програму «Дні Данії у Львові». У нас є налагоджена спільна співпраця, у нас у минулому була спільна співпраця, про що свідчить ця табличка, зараз ми маємо багато спільних ініціатив, також плануємо співпрацю на майбутнє.

Завтра ми з паном мером будемо мати честь відкривати ЕКОфорум у Львові з питань ощадного використання водних та енергетичних ресурсів. Я переконаний, що багато данських міст і Львів можуть обмінятись багато в чому досвідом, як покращити міське середовище та життя в місті. Запрошую щиро відвідати форум, на форум запрошені експерти, теоретики та практики з Данії, які будуть представляти сучасні данські технології у цьому напрямку, вони багато чого можуть показати. У культурному напрямку у нас є співпраця, зараз проходять Дні данського кіно у Львові, також я зустрічаюсь з молоддю в Українському католицькому університеті.

Хочу відзначити дуже позитивний і великий інтерес з боку молоді до такої співпраці. Завтра ми будемо нагороджувати переможців конкурсу блогерів і нагородою буде навчальна поїздка до Данії. Важливо пам’ятати, що до нас тут були наші попередники, які уже заклали основу нашої співпраці, які проклали шлях, який ми можемо знову поновити, щоб продовжувати співпрацювати у різних напрямках», – зазначив Крістіан Донс Крістенсен, Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні.

Довідка

У цьому будинку протягом 1918 – 1924 років було розташоване Почесне Консульство Королівства Данія.

Будинок №3 у стилі модернізму збудовано у 1908–1910 роках на місці старої кам’яниці Я. Марішлера. Замовником виступала компанія Assicurazioni Generali Trieste. Архітектор Альфред Захаревич. Фасад оздоблено маскаронами та увінчано чотирма скульптурами роботи Зигмунта Курчинського. Між другим-третім поверхами, над входом — горельєф «Піклування», виконаний Тадеушем Блотницьким. Вітражі сходової клітки виготовлені за картонами Захаревича на фабриці С. Г. Желенського. На першому поверсі у 1911–1914 роках діяло кабаре «Вулик» (пол. Ul). За радянських часів у будинку містився фінансовий технікум, сьогодні там знаходиться факультет управління фінансами та бізнесу  Львівського національного університету ім.Івана Франка.