Що таке переїзд та як з ним боротись?

logo


Вам подобаються зміни? Усі, кого я запитувала про те, чи подобається їм щось змінювати у житті, відповідали: так! Зміни – це круто! Зміни – це приємно та цікаво; це просто класно. Але я їм не вірю. Люди такі істоти, які власний комфорт дуже цінують, а процес змін в будь-якому випадку супроводжується виходом з зони комфорту. Так, нам дуже часто подобається результат змін, але аж ніяк процес.

Як би там не було, зміни це звичне явище. Ми живемо, здобуваємо досвід. З віком можемо кардинально змінити погляди на життя. У нас змінюються звички, змінюються вподобання. Дуже часто через певні обставини нам доводиться змінювати роботу та, навіть, житло. При всьому цьому ми найбільше боїмось невідомого.

Однак, як б не змінювалось життя навколо нас і що б не відбувалось, кожного вечора ми приходимо додому. Ми відчиняємо двері і, яким б не був наш день, ми, забуваючи про буремності звичного життя, поринаємо у затишок та комфорт.

Та як бути, коли потрібно змінити нашу вже обставлену квартирку чи будинок на помешкання в іншій частині міста; переїхати в інше місце чи квартиру? Куди б ми не їхали із всім «нажитим», процесу переїзду нам не уникнути. Це те, про що я говорила – ми б можливо, хотіли спробувати жити деінде, однак сама думка про переїзд нам вже не подобається.

Особисто я вважаю, що подібного боятись не варто. Є, як мінімум три варіанти переїзду, про які просто необхідно знати, щоб в цій темі точно бути підкованими.

Трохи вступного…

Тема з’явилась не просто так. Я сама стала «жертвою» просто-таки жахливого мувінгу. Переїжджав мій старий знайомий. А недавно при зустрічі він поділився зі мною враженнями. Я дві години слухала, як 27-річний хлопець просто ниє та скаржиться на те, що він пережив, коли змінював місце проживання! Знаєте, ніколи не могла подумати, що переїзд може бути таким, в прямому сенсі цього слова, болючим.

У Віктора (всі імені, звісно ж, змінені 🙂 досить велика родина, тому традиційно він організував мувінг типу «всі і вся». В його випадку це виглядало, я б сказала, криваво, як для простого переїзду…Відламані ручки шухляд у комоді, подряпини на техніці та зіпсовані карнизи, які розбили. Комусь прищемили пальці рук та ніг при перенесенні холодильника, хтось ледь не впав зі сходів разом із «мікрохвильовкою» в руках…Одним словом, «всьо, нажитоє непосільним трудом» ледь не відправилось у сміттєвий бак, як таке, що не підлягає ремонту. Навіть з пакуванням, з яким б, здавалося, проблем не мало б бути, потім знайомий ще довгий час возився – всіх обдзвонював, питаючи, де може бути та чи інша річ…(Невелика примітка: пройшло вже 2 тижні, а він й досі не знайшов потрібного:)

Поки я слухала опис процесу (…ну і в душі мріяла, поки друг нарешті «завершить» свій багатослівний опус та замовкне…), виникло запитання: це з сім’єю так важко чи просто друг не зміг організувати все нормально?

Зате зараз, озброївшись інформацією від спеціалістів та тих, у кого вже не один переїзд за плечима, я можу пояснити, яким чином себе можна вберегти від подібної ситуації. Розповідаю детальніше.

З чого почати?

Є декілька варіантів організації переїзду.

Можна зібрати всю волю в кулак та спробувати все зробити самотужки.
Якщо у вас є велика родина, можна попросити допомоги у них. В крайньому випадку можна звернутись до друзів.
І ніхто не відміняв допомоги фахівців.

«1 у полі воїн»

Переваги.

Контроль за переїзд повністю ваш – ви все робите так, як вважаєте за потрібне. Переїзд власними силами – це економія коштів за послуги.

В принципі, на цьому переваги завершуються.

Недоліки.

Щаслива та людина, у якої є машина, куди можна позакидати весь вміст квартири та просто вирушити у потрібному напрямку. Легкове авто? Будьте готові до того, що доведеться їздити туди-сюди декілька разів. Звісно, якщо потрібного транспорту у вас немає, його потрібно буде орендувати. При цьому ви витратите на весь переїзд дуже багато часу. А з великогабаритними та важкими речами самостійно просто не справитесь.

Порада.

Якщо переїжджаєте самотужки, перш за все оцініть свої можливості – що вам під силу перевезти самостійно, а для чого доведеться найняти машину, наприклад. Лише після того, як визначились, добре обдумайте час та систему роботи – який етап з переїзду, наприклад, займе найбільше вашого часу та з чим варто працювати в першу чергу.

«Грузим всі і вся»

Збираємо всю родину та друзів в зоні досяжності та просимо їх допомогти.

Переваги. На такий поклик може зібратись досить великий колектив. У вас, навіть, є можливість зібрати людей, яких ви не бачили довгий період часу. Швидше за все, робота піде «голосно та весело». Такий спосіб – непогана економія в коштах – тут вам і вантажники, і пакувальники, а, якщо пощастить, то і машину знайдете.

Недоліки. Будьте готові до того, що все буде запаковано в найкращому вигляді, але так, як здається вашій мамі, тітці, бабусі або подрузі – вони ж краще знають). Ваші родичі та друзі, хоч і старатимуться зробити все якнайкраще, але вони не кваліфіковані спеціалісти, тому сміливо готуйтесь до «виробничих травм». Подумайте і про те, що гучна компанія із друзів не завжди до вподоби рідним і навпаки, тим більше, якщо працюють такі «різношерстні» люди, злагодженої роботи добитись важко.

Порада.

Добре думайте, кого просити про допомогу. Подбайте про те, щоб під одним дахом не зустрілись ваша бабуся та «дивний», з її слів друг, котрого вона терпіти не може. І, звісно, пам’ятайте, що вам допомагають найближчі, а не ваші особисті «міньйони», тому не сподівайтесь, «шефствувати» над цією командою не вийде; в іншому випадку не дивуйтесь, що і вам можуть сказати, куди йти та що робити)

І загалом, якщо ви плануєте переїзд самостійно, ось про що ви точно маєте пам’ятати.

Підготуйте заздалегідь всі необхідні матеріали – коробки, пакети, маркери, скотч та все, що може знадобитись на перших етапах – пакуванні та перенесенні. Шукати це все в останній момент – даремно витрачати час.
Обов’язково складіть «коробку першої ночі» (засоби особистої гігієни, одяг, якщо є діти – іграшки, документи, дещо з їжі тощо), адже невідомо, в який час доби завершиться переїзд, та і ви будете надто втомленими, щоб шукати необхідне.
Завжди плануйте час з розрахунком більшим, ніж має бути. Ніхто не може знати напевне, як довго виноситимуть ваш диван або ж іншу техніку або скільки триватиме поїздка.

А може взагалі не планувати все робити власноруч?

Навіть при великому бажанні щось тай доведеться робити, але я зараз не кажу про години пакування, вантаження та інші процеси. Давно існують компанії, яким можна доручити організувати переїзд від «а» до «я». Звісно, це все вартує грошей.

В цьому варіанті піду по гарячих слідах, так би мовити. З найближчих, кого я опитувала, нещодавно переїзд організовував мій керівник. За його словами, він часто переїжджає, але це було вперше, коли він “ні про що не переймався”.

Він скористався послугами компанії «Ура, переїзд». Каже, вибрав по назві, і вибрав, як виявилось вдало. В компанії можна замовити весь пакет послуг – що включиш в договір, те й зроблять.

Ціллю шефа теж був комфортний переїзд з мінімальною затратою сил та власного часу. Він зателефонував у компанію, викликав спеціаліста, який переглянув все майно в квартирі, порахував послуги і запропонував укласти договір. Договір типу «квартира під ключ», коли компанія займається абсолютно усім – від пакування речей у залишеній старій квартирі до розпаковування, розставляння і розкладання цього всього у новому помешканні.

У визначений день керівник лише віддав два комплекти ключів робітникам та поїхав у своїх справах. (Скажу чесно, особисто ми очікували, що його весь день не буде, а він спокійнісінько весь день працював і ні про що не переймався). А вся ця радість йому обійшлась у 5000 гривень. І хоч, за його підрахунками, робити все самому було дешевше – результатом був повністю задоволений; ввечері прийшов вже у нову квартиру – навіть ганчірки до рук не брав.

Середня вартість переїзду в цій компанії з однокімнатної квартири – 4500, а двокімнатної – на 7500. І це ціни за все. Взагалі, як я згодом дізналась, можна не лише «під ключ» переїжджати. Є окремі пакети послуг для перевезення тої чи іншої речі, наприклад, холодильника, ліжка тощо. При цьому у послугу входять і матеріали, і пакування, і вантаження.

Між іншим, я вирішила перевірити інші компанії – промоніторила всю доступну інформацію на їхніх офіційних сайтах, перечитала відгуки та порівняла послуги. Як виявилось, схожих підприємств у Львові чимало, але хороші відгуки є в небагатьох. Серед них відомі компанія “Мурахи” та вже згадана мною “Ура, переїзд”. Було ще декілька, але я вирішила написати про найцікавіші.

Наприклад, “Мураха” – мувінгова компанія із 15-річним досвідом роботи. Мені особисто сподобалась концепція фірми загалом – мовляв, працівники, вони як і мурашки, – трудяться, не покладаючи рук…А от “Ура, переїзд” працюють лише 3,5 роки, однак помітно, як вони впевненими кроками завойовують ринок . Їх головною перевагою є відкритість – зайшовши на сайт, можна дізнатись абсолютно все – навіть фотозвіти переглянути.

Я телефонувала в обидві компанії та говорила з представниками фірми. Особливо сподобалась розмова з директором «Ура, переїзд», Маркіяном. Вразило те, з якою емоційністю та гордістю він говорив про свою роботу. Маркіян розповів, що секрет успішного переїзду ховається саме в ставленні людей до своєї роботи. Компанія поставила собі мету – це постійний розвиток та удосконалення; у них є бажання працювати й робити життя людей простішим, позбавляючи їх від клопотів переїзду. Кожне завдання для працівників – це не просто черговий переїзд, а цілий проект, для якого потрібне обладнання, підготовка та відповідні люди. При цьому власника не позбавляють жодних прав на керування процесом мувінгу. Малоймовірно, що вам захочеться це все бачити, але знайте, що таке право у вас є. Як то кажуть, дрібниця, але приємно.

Тож, про мувінг типу «зробіть все за мене».

Переваги. Ви не витрачаєте часу, ви не витрачаєте сил; ви не переймаєтесь ні про що. А ввечері вам залишається лише прийти додому та відсвяткувати ваш переїзд та просто відпочити.

Недоліки. Перш за все, за весь комфорт доведеться платити. Ну і ще один етичний момент – деяким людям може не сподобатись те, що хтось там буде пакувати ваші особисті речі (зараз говорю не лише про одяг), але, зрештою, коли ви йдете до лікаря, вас, в першу чергу, турбує проблема, а не те, що фахівець оглядатиме.

Підсумовуючи все вищесказане, особисто моя думка та порада вам – визначте ваш максимальний бюджет для переїзду та відштовхуйтесь від цього. Шануйте власне здоров’я та час – це найголовніше.

Усім, хто зацікавився останнім варіантом, залишаю тут контакти компанії: (067)-373-22-73. На сайт можна перейти за посиланням.

Сподіваюсь, мої матеріали вам допоможуть розібратись що краще та як простіше. Пам’ятайте, що переїзд може бути цікавим та захоплюючим. Нехай ваш вибір у будь-якому випадку буде вдалим!