З 1 липня на Львівщині монетизують пільги на проїзд у громадському транспорті

logo


З 1 липня 2017 року на Львівщині впровадять пілотний проект з монетизації пільг на проїзд у громадському транспорті. Замість безкоштовного проїзду пільговики щомісяця отримуватимуть певну суму коштів. У зв’язку з цим перевізники відмовились від оприлюднених раніше намірів обмежити пільгові перевезення і погодились возити всіх пільговиків до липня.

Нагадаємо, раніше перевізники заявляли, що з 2 квітня суттєво обмежать перевезення пільговиків на приміських та міжміських маршрутах і возитимуть безкоштовно лише учасників бойових дій та інвалідів І групи.

Як розповів під час брифінгу 31 березня голова Львівської ОДА Олег Синютка, у результаті зустрічей з перевізниками вдалося домовитись про те, що до 1 липня пільговий проїзд на Львівщині не обмежуватимуть.

Синютка також заявив, що з 1 липня на Львівщині планують впровадити монетизацію пільг. За його словами, ОДА уже провела попередні розрахунки вартості монетизації пільг. Однак Синютка відмовився називати точну суму, необхідну для запровадження монетизації.

Відповідаючи на запитання журналістів, голова асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка зазначив, що монетизація пільг стосуватиметься як приміських і міжміських, так і міських маршрутів, зокрема у Львові.

За словами Олега Синютки, до 1 липня, поки у громадському транспорті діятиме пільговий проїзд, перевізникам компенсовуватимуть частину витрат на пільгові перевезення.

«Більшість місцевих бюджетів передбачили кошти на компенсацію перевізникам витрат на пільгові перевезення. Наприкінці квітня ми винесемо на сесію Львівської облради питання про фінансування пільгових перевезень з обласного бюджету», – сказав голова ЛОДА.

Разом з тим, Синютка не виключає, що з 1 липня може й не вдатися запровадити монетизацію пільг. «У разі, якщо монетизації не буде, з 1 липня ми змушені будемо обмежити перевезення пільгових категорій на території Львівщини», – зазначив Олег Синютка і додав, що запровадження монетизації залежатиме від Кабміну.

Нагадаємо, що у Львівській області є близько 714 тис. пільговиків, що становить майже третину населення Львівської області. Мова йде про 520,6 тис. пенсіонерів, 91,9 тис. людей з інвалідністю, 51,8 тис. дітей з багатодітних сімей, 26,4 тис. учасників бойових дій, 11,7 тис. ветеранів органів внутрішніх справ і військової служби, 4,7 тис. чорнобильців.

Перевізники вже неодноразово погрожували припинити возити пільговиків. Минулого року перевізники заявляли, що лише у Львові за рік вони втрачають на пільговиках 90 млн грн, а на Львівщині – близько 190 млн грн.

Також був підписаний меморандум між перевізниками і обласною владою про запровадження пілотного проекту у Львівській області про монетизацію пільг та запровадження адресної допомоги пільговим категоріям населення.