З початку 2016-го в області зареєстрували понад півтора десятка випадків укусів змій

logo


Найбільше люди потерпають від гадюки звичайної, яких чимало у Карпатах. “Зазвичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту, — кажуть в обласному департаменті з питань цивільного захисту населення. — У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на відстані 10 — 15 метрів. Проте у спеку це відчуття у змій притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступити”, пише газета “Експрес”.

Зі слів медиків-реаніматологів, загалом цього року через лікарню пройшло вже близько півтора десятка пацієнтів з діагнозом укус змії. Тож, аби не повторювалось подібного, радять людям бути пильнішими: носити взуття з високими холявами й мати палицю, щоб у разі небезпеки захиститись від плазуна. 

Втім, якщо змія вже вкусила, потрібно правильно подати першу медичну допомогу.

“При укусi змiї треба: перше — iммобiлiзувати кiнцiвку, тобто надати їй (чи це рука, чи нога) нерухоме положення, друге — прикласти холод до кiнцiвки, щоб не дати можливостi збільшуватися набряку i зменшити можливiсть поширення змiїної отрути по кровоносних i лiмфатичних судинах, i третє — дати людинi багато пити, щоб зменшити iнтоксикацiю в органiзмi, — каже Володимир Пайкуш, лiкар-анестезiолог Захiдноукраїнського спецiалiзованого дитячого медичного центру. — Не можна вiдсмоктувати отруту, бо, по-перше, у нас усiх є карiєс, а по-друге, якщо змiїна отрута, яку вiдсмоктує людина, потрапить у травну систему, можуть виникнути ускладнення й у тiєї людини”.

Ірина ШЕЛУПЕЦЬ