З початку року у Львові чадним газом отруїлася 61 людина, з них 18 – діти. Як вберегтися?

logo


Від початку року у Львові чадним газом отруїлася 61 людина, з них 18 дітей. Про те, як вберегтися від отруєння чадним газом сьогодні, 30 жовтня, під час брифінгу розповіли експерти, передає кореспондент Львівського порталу.

Як розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваніцький, з кожним роком стає все менше людей, які отруюються чадним газом

«В цьому році у нас відбулося 32 випадки отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждала 61 людина, з них 18 дітей. Також хотів зазначити, що 32 випадків лише в одному виявлено порушення правил експлуатації газового обладнання. Порівняно з минулим роком ситуація покращилася, адже було зафіксовано 42 випадки отруєння чадним газом.

Смертельних випадків ні цього року, ні торік небуло. Головною причиною отруєння чадним газом є недбале ставлення до газових прикладів, неуважність герметичність вікон, вхідних дверей.

Технічний директор ПАТ «Львівгаз» Павло Сербан  нагадує, що газ є вибухонебезпечним і найменше порушення правил може призвести до трагедії: вибуху, пожежі чи отруєння.

«Чадний газ – це небезпечний продукт, який утворюється внаслідок горіння при недостатній кількості повітря.  Він дуже швидко вступає в реакцію в крові і витісняє кисень і тоді настає смерть. Для того, щоб був постійний потік повітря і достатня кількість кисню є певний перелік правил. Для безпечного використання газу і повного його згорання необхідно забезпечити інтенсивне надходження повітря.  Перед запалюванням газового приладу слід привідкрити вікно чи кватирку і перевірити, чи провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі, є відкритий і допускає повітря у приміщення. Тобто, щоб не отруїтися чадним газом обов’язково потрібен постійний потік повітря», – зазначив він.

Також перед запалюванням газового приладу потрібно перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі.

«До димового каналу треба підставити смужку легкого паперу. Якщо папір втягується, то тяга є, залишається нерухомою – тяги нема, відхиляється у приміщення – тяга зворотна. Якщо тяга відсутня або зворотна, газові прилади слід вимкнути і викликати фахівця для перевірки димового каналу», – додав Павло Сербан.

Окрім цього представник ПАТ «Львівгаз» зазначав, що сьогодні дуже часто львів’яни використовують газову плиту для обігріву приміщення. Це робити категорично заборонено,  адже при тривалій роботі газової плити повітря забруднюється шкідливими продуктами згорання газу, зокрема чадним газом, який не має кольору, запаху, але він дуже отруйний у будь-якій концентрації.

Якщо ви відчули запах газу необхідно одразу перекрит газоі крини, відкрити вікна та покинути приміщення. Потім обов’язково викличте аварійну службу газу – 104.

Симптоми отруєння чадним газом:

головний біль
запаморочення
сльозотеча
сухий кашель
біль у грудині
блювота
почервоніння шкіри
прискорене серцебиття
сонливість

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

вивести або винести постраждалого на сіже повітря
терміново звернутися з кваліфікованою медичною допомогою
послабити одяг, щоб полегшити дихання
піднести до носа тампон, змочений у нашатирному сприті
напоїти міцною кавою або чаєм