За безпеку львів’ян треба платити, – Садовий розповів про кошти, передбачені на ліквідацію сміттєвої кризи

logo
110284_za_bezpeku_lviv_jan_treba_platiti_sadovij.jpeg


b86d160b4e5b228376e5ff9b1740ee42«Ми на сесії міської ради прийняли відповідну ухвалу, якою ми передаємо області великі кошти – протягом двох років 600 млн грн. Ми розуміємо, що за безпеку львів’ян треба платити, але, безперечно, ми будемо контролювати, бо це є гроші громади міста Львова. Я хочу надіятись на порядність людей, які будуть ці кошти розділяти і використовувати», – про це сьогодні розповів Андрій Садовий, міський голова Львова, інформує прес-служба ЛМР.

Також мер Львова зазначив, що меморандум включений у цю суму. «В рамках минулого року ми використали орієнтовно до 140 мнл грн – це компенсація на вивезення, це кошти, які йшли як субвенції. Та сума, яка є проголосована, є завелика, але платимо щомісяця. Ми будемо отримувати від області документи, на що ці кошти були використані, будемо це акцептувати і будемо робити наступні платежі. Ми не можемо бюджетом міста Львова вирішити усі проблеми області, бо таких питань є багато на території міста. Але важливо, щоб між депутатським корпусом міської ради і обласної ради була комунікація.

Я бачу, що нас системно пробували сварити, це недопустимо, якщо не буде єдності між міською та обласною владою – про яку єдність можна говорити в Україні?», – додав Андрій садовий.

Також мер міста запевнив, що міська рада залишає за собою весь комплекс робіт, який пов’язаний з будівництвом нового заводу з глибинної переробки відходів, рекультивацію полігону в Грибовичах, і поводження з ТПВ.

«Фірми, які працюють сьогодні, думаю, вони будуть далі працювати. Я категоричний противник, щоб їх викидали чи змінювали. Вони цей рік витримали гідно.  Те, що область зробить сьогодні, це, фактично, відкриє можливість, щоб на полігони в області вивозити відходи. Думаю, що буде виконано рішення комісії з надзвичайних ситуацій щодо створення резервного санітарного полігону. Всі розуміють, що ті райони області, які раніше користувались полігоном у Грибовичах, сьогодні у складній ситуації, їм треба мати гарантовану можливість вивозити відходи. Треба думати про всю область.

Щодо «Львівспецкомунтранс», те, що стосується всього комплексу вивезення сміття, машини, обладнання, техніка – ми прийняли рішення передати області, але комунікація в нас з обласною радою і адміністрацією», – зазначив Андрій Садовий.

Водночас, міський голова Львова повідомив, що «з того всього сміття, яке продукує Львів, область забирає орієнтовно 30%, 70% перевізники вивозять на полігони в інші області нашої держави і за це місто компенсовує. «Область сьогодні не готова. І кошти, які ми передбачали по Меморандуму, дають можливість навести лад на полігонах області, розширити їхні можливості, щоб можна було в результаті повністю покрити потребу, яка продукується Львовом і тими районами, які сьогодні потерпають. Тільки злагоджена робота» – підкреслив Андрій Садовий.

Нагадаємо, сьогодні, 13 липня, депутати Львівської облради затвердили Програму заходів для налагодження системи поводження з ТПВ у Львові на 2017-2019 рр. За це рішення проголосували 69 обласних обранців, зокрема майже вся фракція «Самопомочі».

А поділитися?