За фактом штурму і захоплення Львівської облради відкрито п’ять кримінальних проваджень

logo


1 червня, 2017 – 16:52

«День» уже повідомляв про те, що 30 травня під час сесійного засідання Львівської обласної ради до зали увірвалися кілька десятків молодих людей  – начебто  активістів «Сокола», нацкорпусу «Азов», легіону «Cвобода», ОУН і «Правого сектору». Молодики висадили двері, закидали залу фаєрами, потрощили меблі і нікого не випускали із приміщення… Вимагали «амністії патріотам, продовження земельного мораторію, припинення зростання тарифів на комунальні послуги та націоналізаціі російського капіталу». 

Облога тривала три години, опісля чого молодики забралися.

Унаслідок інциденту зазнали травм кілька осіб, і серед них – вагітна журналістка місцевого телеканалу, котра зараз із загрозою викидня перебуває у лікарні.

Позавчора, через штурм, сесійне засідання було перервано. Сьогодні, 1 червня, депутати зібралися знову. Варто зазначити, на сесію їх пропускали за депутатськими посвідченнями чи посвідченнями особи. Попередньо була запроваджена акредитація для журналістів, чого раніше не передбачалося. Посилено й охорону будівлі на Винниченка, 18 – і з вулиці, і всередині…

Сьогодні облрада прийняла звернення до Президента, Верховної ради та Кабміну з приводу соціально-політичної ситуації в Україні. Нагадаємо, що неприйняття у вівторок цього документа до 13.00, як того хотіли радикали, і стало поштовхом до захоплення будівлі ЛОР.

Також облрада ухвалила заяву щодо подій 30 травня. «Прикриваючись вимогами, значну кількість яких поділяє більша частина депутатських фракцій Львівської обласної ради, організатори небезпечної провокації реалізовували  зовсім інші завдання, – йдеться у документі. – Складається враження, що головною метою було створити телевізійну картинку на майбутній період… Львівська обласна рада заявляє свій рішучий протест проти будь-яких спроб впливати у силовий спосіб на процес прийняття рішень найвищим представницьким органом Львівщини. Ми не будемо реагувати на будь-які ультиматуми, від кого вони б не виходили».

На засіданні також виступив прокурор області Юрій Квятківський, котрий доповів, що за фактом подій 30 квітня відкрито п’ять кримінальних проваджень – за ст. 194 (Умисне знищення бо пошкодження майна), ст. 293 (Групове порушення громадського порядку), ст. 296 (Хуліганство), ст. 341 (Захоплення державних або громадських будівель), 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) ККУ. «Допитано 65 осіб, причетних до подій, призначено 14 судових експертиз», – зазначив прокурор. І додав, що, крім розслідування дій праворадикалів, проводиться й службове розслідування щодо дій правоохоронців, котрі не спромоглися ні попередити, ні зупинити блокаду серед білого дня приміщення ЛОР.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.